"Chcesz kulkę w łeb?" - kontrowersyjne nagranie

Kierowca nagrywający sytuację jako niewinna ofiara, a mężczyzna z Volkswagena Passata to bandyta? Takie wnioski można wysnuć patrząc na tytuł wideo które krąży na You Tube.

Zdjęcie

. /
.
/

Samochód jedzie spokojnie względnie pustą drogą, spokój, nic się nie dzieje. Po chwili dojeżdżamy do skrzyżowania ulicy Kocmyrzowskiej z Bulwarową (po prawej stronie). Mieszkańcy Krakowa wiedzą, że to niezbyt przyjemne miejsce.

Spójrzcie zresztą na nagranie - jedziemy w dół, co zachęca do szybszej jazdy, ale mamy tu dwa przejścia dla pieszych, samochody jadące z prawej strony, lewej, zawracające, albo próbujące uciec z torowiska pośrodku. Do tego jeszcze po prawej znajduje się stacja benzynowa, a także supermarket, do których prowadzi osobny pas... słowem, często jest tu spore zamieszanie, a drobne wymuszanie pierwszeństwa zdarza się nader często.

Tak jak na poniższym nagraniu. Wśród przejeżdżających przez Kocmyrzowską ze wszystkich stron samochodów, jest czarny Volkswagen Passat, który zawraca, aby dotrzeć do supermarketu. Następnie zmienia pas na prawy, bez kierunkowskazu i przez przejście dla pieszych, po czym szybko odbija jeszcze raz w prawo, na pas prowadzący na stację benzynową i do supermarketu. Czy wymusił on pierwszeństwo na aucie z kamerą? Chyba nie - jego kierowca i tak już zwalniał, widząc, że kolejne auta włączają się do ruchu. Ponadto Passat zmieniał pasy bardzo sprawnie, choć bez kierunkowskazu. Wyraźnie jednak nie chciał być zawalidrogą.

Reklama

Jak reaguje mężczyzna nagrywający sytuację oraz jego żona? Oboje, w dość niewybrednych słowach, komentują manewr kierowcy Passata. Ostentacyjnie przy tym siedzą mu na zderzaku, a później trąbią. Kiedy zaś Volkswagen zatrzymuje się, słychać stek wyzwisk.

Tego, co wydarzyło się później, kamera nie zarejestrowała w całości. Jadący Passatem mężczyzna podszedł do urażonego kierowcy i zapytał go czy "chce kulę w łeb", na co ten natychmiast zaczął go przepraszać. Później po czym zadzwonił na policję.

Czy faktycznie kierowca Passata groził bronią? Tego nie wiemy - sprawę zapewne wyjaśnia policja. Jakby nie było, całe zajście jest faktycznie bardzo bulwersujące. Z drugiej jednak strony, trudno znaleźć uzasadnienie dla agresji, jaką wylał z siebie mężczyzna auta z kamerą.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony