14-latek wiózł mamę i siostry

14-latek wiózł samochodem rodzinę. Jego mama nie miała nic przeciwko temu. A było to tak...

Policjanci patrolując miejscowość Gołąb koło Puław zauważyli, że do skrzyżowania podjeżdża bez włączonych świateł fiat 126 p.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. Gdy podjechali bliżej zauważyli, że za kierownicą malucha siedzi... dziecko. Policjanci zatrzymali samochód i poprosili, by chłopiec z niego wysiadł.

Reklama

Jak się okazało był to 14- letni Mateusz T. Po chwili z samochodu wyszła również 32-letnia kobieta, jak się okazało, matka młodego kierowcy. Na tylnym siedzeniu Mateusz przewoził jeszcze dwie swoje siostry 4-letnią Zuzannę oraz 10-letnią Paulinę.

Jak ustalili policjanci rodzina jechała do znajomych w tej samej miejscowości. Matka tłumaczyła się funkcjonariuszom, że jej syn już wielokrotnie jeździł samochodem i do tej pory nic im się nie stało.

Dodała, że Mateusz jest dobrym kierowcą. Jak ustalili policjanci "dobry kierowca" oraz jego matka nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów pojazdu. Dziewczynki przewożone były bez wymaganych fotelików, a kierujący nie miał zapiętych pasów.

Sprawą nieletniego kierowcy zajmie się sąd rodzinny.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony