5 rzeczy, które są ważne przy wypożyczaniu samochodu

Z wypożyczalni samochodów osobowych korzysta coraz więcej osób. Najczęściej są to przedsiębiorcy przyjeżdżający np. do Warszawy w celach służbowych. Większość z nich doskonale wie, na co musi zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy na udostępnienie samochodu. Nie jesteś zorientowany w tym temacie? Dowiedz się, na jakie podstawowe kwestie musisz zwracać uwagę.

Zdjęcie

Wypożyczasz auto? O tym warto pamiętać! /materiały prasowe

1. Zabierz ze sobą potrzebne dokumenty

Nikt nie wypożyczy nam samochodu, jeśli nie mamy przy sobie dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz prawa jazdy. Bez względu na to, czy wypożyczamy samochód w Polsce czy za granicą. Warto pamiętać, że wypożyczony samochód może prowadzić tylko ta osoba, z którą podpisano umowę i której dokumenty uprawniające do prowadzenia samochodu zostały przedstawione pracownikowi firmy.

Reklama

2. Dozwolone formy płatności

Małe firmy zajmujące się wypożyczaniem samochodów najczęściej pozwalają zrealizować płatność tylko za pomocą gotówki. Jednak takich firm jest już bardzo mało. Klienci zazwyczaj płacą kartą za wypożyczenie. Trzeba jednak wiedzieć, że niektóre firmy dodatkowo pobierają kaucję za wypożyczenie samochodu, która jest zwracana klientowi po oddaniu pojazdu. Jeśli jest płacone kartą, to po prostu pewna kwota jest blokowana na rachunku bankowym klienta właśnie na poczet tej kaucji. Po zdaniu samochodu jest bezzwłocznie zwracana.

3. Sprawdź, czy cena może wzrosnąć

Rozmawiając z przedstawicielem firmy wypożyczającej samochody, warto dowiedzieć się, czy mogą wystąpić jakieś dodatkowe opłaty. Wiele firm decyduje się na doliczanie za podstawienie i odebranie auta. Są też takie, które z tego rezygnują w ramach organizowanych promocji. Ogólnie rzecz ujmując, dobrze jest się nastawić, że podstawowa cena za wynajem nie będzie ceną finalną, bo mogą dojść jakieś dodatkowe opłaty. Są jednak też takie firmy, które nie pobierają dopłat za podstawienie czy odebranie auta. Decydując się na wypożyczenie pojazdu od jednej z nich, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

4. Miejsca, z których można odebrać samochód

Większość firm wypożyczających samochody ma usługę dostarczenia pojazdu w miejsce wskazane przez klienta. Dodatkowo można odebrać samochód także z siedziby firmy. Czasami usługa dostarczenia pojazdu jest dodatkowo płatna, dlatego zawsze warto zorientować się, skąd możemy odebrać pojazd samodzielnie.

5. Doposaż samochód, by jazda była jeszcze bardziej komfortowa!

Część firmy umożliwia swoim klientom doposażenie auta, np. w nawigację GPS, łańcuchy czy bagażnik na narty, dzięki czemu korzystanie z pojazdu jest jeszcze przyjemniejsze.

Szukając samochodu do wynajęcia, warto zdecydować się na polecaną firmę, która ma dobrą opinię na rynku. Jest to najlepsza gwarancja, że z wypożyczonego auta będziemy w pełni zadowoleni, a koszt takiej usługi będzie konkurencyjny i przyjazny dla naszego portfela. Wypożyczenie samochodu to doskonały sposób poruszania się po mieście, które odwiedzamy w celach biznesowych oraz najprostsze rozwiązanie, jeśli nasz prywatny samochód akurat odmówił posłuszeństwa - mówi Wojciech Kowalski z firmy Fleet Corp.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

materiały prasowe

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony