Akcja policjanta w kapturze. Tak kończy "król okolicy"

Jesień, czas grzybobrania. Także wśród kierowców. Tu najczęściej spotykanymi gatunkami są prawdziwki, maślaki, kurki, a także kozaki, takie jak pasażer BMW, niechlubny bohater incydentu zarejestrowanego telewizyjną kamerą.

Zdjęcie

Potraktowany gazem, sprowadzony do parteru i skuty kajdankami kozak szybko pokornieje i zapomina, że jest królem okolicy /
Potraktowany gazem, sprowadzony do parteru i skuty kajdankami kozak szybko pokornieje i zapomina, że jest królem okolicy
/

Kilkuminutowa relacja z nocnej akcji warszawskiej policji krzepi serca tych, którzy stracili wiarę w sprawność rodzimych służb porządkowych po obejrzeniu robiącego furorę w Internecie filmiku z nieudolną interwencją sławnej już załogi radiowozu z Bytowa. Pozwala również wyciągnąć kilka wniosków.

Nie każdy spotkany wieczorem na ulicy zakapturzony facet jest kibolem lub bandziorem. Równie dobrze może to być pełniący po cywilnemu służbę policjant. Warto o tym pamiętać.

Reklama

Profesjonalnie, zdecydowanie działający funkcjonariusz może bez większego trudu i pomocy partnera z patrolu obezwładnić znacznie pokaźniejszego od siebie pod względem gabarytów chojraka. Unikając zbędnych przepychanek i przekleństw (może sprawiła to jednak obecność kamery?). Owszem, "tyka" go (zresztą z wzajemnością), ale w zaistniałej sytuacji forma "per pan" wyglądałaby wręcz nienaturalnie.

Potraktowany gazem, sprowadzony do parteru i skuty kajdankami kozak szybko pokornieje i zapomina, że jest królem okolicy, któremu "wszystko wolno".

"Na ziemię k(...)"   czyli rażąca amatorszczyzna polskiej policji

W okolicach Bytowa patrol policji w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem postanowił zatrzymać kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 19 km/godz. Ten najpierw przystanął, ale po chwili uznał, że ma do czynienia z... przebierańcami i zaczął uciekać. Po kilku... czytaj więcej

W sumie - brawo policja. Jedyne, co nasuwa wątpliwości, to finał interwencji. Pobyt w izbie wytrzeźwień jako kara za nieposłuszeństwo wobec poleceń policjanta? Chyba nie do tego celu są powołane wspomniane placówki. Z drugiej strony zatrzymywanie delikwenta w areszcie i oskarżanie o napaść na funkcjonariusza państwowego lub "utrudnianie wykonywania czynności służbowych" też byłoby przesadą.

W podobnym duchu utrzymane są również komentarze towarzyszące rzeczonej reporterskiej relacji. Większość internautów chwali działania policjanta.

"Dobry przykład opanowania i sprawnego, adekwatnego do sytuacji działania funkcjonariusza. Bez zbędnych dyskusji i szarpania, po "pajacowaniu" ze strony "bossa z rowu przy sadzawce", zastosował dystans i pokazał kto jest tu panem sytuacji; co do asekuracji ze strony partnerki jakoś nie widać, aby robiła coś źle, nad całością panował kolega." - pisze "max". "I dobrze mu tak, tak się powinno traktować każdego buraka co myśli że nie wiadomo kim jest i że mu wszystko wolno. Jak widać frajerstwo z niego wyszło po zastosowaniu gazu" - dodaje "as". "Policjant spoko bez dwóch zdań!" - chwali "beny".

Są jednak i tacy, którzy wyrażają odmienną opinię.

"Dwa cwaniaki, jeden gruby, drugi z blachą. Jeden przykozaczył, bo chciał się popisać przed kamerą. Drugi (...) wyjął gaz, bo pewnie inaczej nie mógłby go skuć. I jeden, i drugi złamał prawo!!!!"- twierdzi "prawnik".

"Filmik powinien mieć tytuł Kozak z BMW... i pajac z Bravo. (...) jest dowodem złamania prawo przez pasażera z BMW i cwaniaka policjanta" - wtóruje mu "antypolicja".

A co wy o tym sądzicie?

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Co sądzisz o postępowaniu policji podczas ukazanej na filmie interwencji?

  • 84%
  • 16%
głosów: 11849

Kozak z BMW... ;) /poboczem.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony