Amber Gold to wciąż okazja. Można zaoszczędzić 13 tys. zł!

Piątek, 24 sierpnia 2012 (13:14)

​Jak się okazuje, po osławionej firmie Amber Gold pozostały nie tylko płacz i zgrzytanie zębów oszukanych klientów, ale również trochę różnorakiego dobra. Złoto, platyna, srebro i samochody.

Zdjęcie

Amber Gold planowała równiez uruchomienie wypożyczalni aut. Te mini nie zostały nigdy odebrane / Fot: Wojciech Stróżyk /Reporter
Amber Gold planowała równiez uruchomienie wypożyczalni aut. Te mini nie zostały nigdy odebrane / Fot: Wojciech Stróżyk
/Reporter
Niedawno Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego z dumą pochwaliła się, że "udało się jej zlokalizować" 112 pojazdów należących do gdańskiej spółki, w tym "luksusowe bmw X5". Tak sformułowany komunikat powinien zostać zaopatrzony w adnotację, że "zawiera lokowanie produktu", ale mniejsza z tym.

Nas zaintrygowało sformułowanie: "udało się zlokalizować". Czy oznacza to, że auta były zamaskowane specjalnym kamuflażem, który sprawił, że do złudzenia przypominały ciągniki rolnicze?  Ukryte w podziemnych, betonowych garażach? Stały zagrzebane w ściółce leśnej Puszczy Białowieskiej? Niestety, szczegółów tej brawurowej, zakończonej spektakularnym  sukcesem operacji nie podano. Teraz zresztą ABW czeka trudniejsze zadanie - musi znaleźć miejsce, w którym swoje znalezisko przechowa.

Reklama

Jaka przyszłość czeka samochody przechwycone przez odważnych agentów służb specjalnych? Niestety, nie jesteśmy optymistami. Zapewne postoją parę lat na jakimś placu jako "dowody w sprawie", a po jej zakończeniu (znając nasz wymiar sprawiedliwości, podejrzewamy, że prawomocny wyrok  zapadnie pewnie nie wcześniej niż za 10 lat) zostaną zlicytowane za grosze po cenie złomu.

Szkoda. Gdyby teraz trafiły na aukcję, cieszyłyby się niewątpliwie dużym zainteresowaniem. Niejeden kanciarz - drobny, ale z ambicjami,  aspirujący do wielkich przekrętów - chętnie kupiłby beemkę po swoim idolu, prezesie Marcinie P.

Cytat

W internetowych serwisach ogłoszeniowych pojawiły się oferty sprzedaży fabrycznie nowych renault clio S TCE 100 - aut, jak czytamy: firmy Amber Gold do natychmiastowego odbioru.

Mamy jeszcze inny pomysł - rozlosowanie przejętych przez ABW pojazdów między tak brutalnie sprowadzonych na ziemię przez Amber Gold marzycieli. Na otarcie łez i dla utwierdzenia w przekonaniu, że cuda w życiu jednak się zdarzają. Co prawda trudno liczyć na rzetelność oferty, obiecującej trzykrotnie wyższe zyski niż lokata bankowa, ale na odrobinę szczęścia w loterii już tak.

Nie brakuje ludzi twierdzących, że cała afera z Amber Gold i liniami lotniczymi OLT Express została starannie przygotowana, a upadek tych spółek z góry zaplanowany. Nastąpił dokładnie wtedy, gdy miał nastąpić. Hm... Po co w takim razie właściciel wspomnianych biznesów zamówił dla swoich firm floty samochodowe, których nie zdążył nawet odebrać? Może zresztą i dobrze, bo ABW miałaby jeszcze większy kłopot ze znalezieniem parkingu, a tak ręce mogą zacierać łowcy okazji. W internetowych serwisach ogłoszeniowych pojawiły się oferty sprzedaży fabrycznie nowych renault clio S TCE 100 - aut, jak czytamy: "firmy Amber Gold do natychmiastowego odbioru".

Są to samochody trzydrzwiowe, napędzane silnikami benzynowymi o pojemności 1149 ccm i mocy 100 KM. Z alufelgami, elektrycznymi szybami i lusterkami, automatyczną klimatyzacją, centralnym zamkiem, radiem, komputerem pokładowym, czujnikami światła i deszczu, kołem zapasowym. Jak twierdzi sprzedający, cena katalogowa tak bogato skonfigurowanych pojazdów wynosi 52 850 zł, ale oferowane są za 39 900 zł. Złoty interes po tombakowych lokatach?   

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl