Atak Stowarzyszenia Czarnej Felgi na nas, facetów

Otrzymaliśmy list od Stowarzyszenia Czarnej Felgi. Jest to organizacja dotychczas nam nieznana, prawdopodobnie tak głęboko zakonspirowana, że o jej istnieniu nie wiedzą nawet jej członkowie, czy raczej członkinie. A oto treść owej korespondencji...

Zdjęcie

. /
.
/

"My, kierowczynie polskie zjednoczone w Stowarzyszeniu Czarnej Felgi wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec nieustannego szkalowania kobiet w waszym, prowadzonym przez zdeklarowanych samczych szowinistów, serwisie motoryzacyjnym.

Najnowszym przejawem tej bezprzykładnej, skrajnie brutalnej kampanii jest opublikowany niedawno tekst, którego nie mający odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem autor po raz kolejny podważa umiejętności przedstawicielek naszej płci jako osób prowadzących pojazdy mechaniczne.

Reklama

Powołując się na badania ankietowe zlecone przez jakiegoś lokalnego dealera Hyundaia w Wielkiej Brytanii twierdzi, że, cytujemy, "panie dużo słabiej niż panowie - radzą w sobie aucie z opanowaniem emocji (...) wykazują się za kółkiem zdecydowanie mniejszymi pokładami empatii. O 13 proc. częściej niż mężczyźni denerwują się np., gdy inny uczestnik ruchu zapomni o włączeniu kierunkowskazu. (...) Kobiety nie radzą sobie również z przyjmowaniem krytyki. Aż 14 proc. częściej od mężczyzn denerwują się w towarzystwie "kierowcy z tylnego siedzenia", czyli pasażera głośno komentującego ich zachowania za kierownicą. (...) Znacznie bardziej od panów - denerwują się też gdy są wyprzedzane, ktoś na nie krzyczy lub trąbi."

Co za bełkot! Jak można wnioski - wyciągane bezmyślnie z jednostkowego sondażu, przeprowadzonego poza granicami kraju przez bliżej niezidentyfikowanych pseudonaukowców, według niezweryfikowanej metodologii - przeciwstawiać twardym, wiarygodnym danym statystycznym polskiej policji, z których jasno wynika, że kobiety jeżdżą ostrożniej niż mężczyźni, dużo rzadziej od nich łamią przepisy ruchu drogowego, przestrzegają ograniczenia prędkości, powodują bez porównania mniej poważnych wypadków?

Cytat

Stowarzyszenie Czarnej Felgi oświadcza, że nadal będzie śledzić, aczkolwiek bez przyjemności, wymierzone w kobiety publikacje w waszych serwisach internetowych, wyłapując i piętnując publicznie te, które w szczególnie jaskrawy sposób godzą w nasze dobre imię i godność

Mamy tego dość. Mamy dość głupich dowcipów, że najlepszym dowodem na to, iż facet potrafi skupić się jednocześnie na dwóch obiektach, są kobiece piersi, co rzekomo ma potwierdzać wyższość was, kierowców nad nami, kierowczyniami. Mamy dość kpin z kobiet, które rzekomo nie radzą sobie z parkowaniem samochodów. Wbijcie sobie do waszych pustych łbów, że jest to rezultat naszego dążenia do doskonałości. Po prostu tak długo powtarzamy manewr parkowania, aż uznamy, że został on wykonany perfekcyjnie.

Zdjęcie

. /Źródło: 123REF/PICSEL /
.
/Źródło: 123REF/PICSEL /

A te wasze kąśliwe uwagi na temat kobiet, które stojąc w korku albo czekając na zmianę świateł na skrzyżowaniu "malują sobie pazury" czy poprawiają makijaż? Czy nie potraficie zrozumieć, że jesteśmy tak zapracowane, iż wykorzystujemy każdą okazję, by choć trochę o siebie zadbać? Prowadząc samochód rozmawiamy przez telefon i wysyłamy sms-y? Tak, ale czynimy to wyłącznie z troski o nasze rodziny, dzieci, nie gadamy przez komórkę o głupotach, jak wy, mężczyźni.

Zresztą zgoda... Rzeczywiście przyznajemy, że często denerwujemy się za kierownicą. A to dlatego, ponieważ nie lubimy, gdy jakiś idiota zajeżdża nam drogę skręcając bez kierunkowskazu. Nie cierpimy, gdy jakiś inny krety trąbi i krzyczy na nas, z reguły bez najmniejszego powodu.

Stowarzyszenie Czarnej Felgi oświadcza, że nadal będzie śledzić, aczkolwiek bez przyjemności, wymierzone w kobiety publikacje w waszych serwisach internetowych, wyłapując i piętnując publicznie te, które w szczególnie jaskrawy sposób godzą w nasze dobre imię i godność".

***

Cóż, pozostawiamy ten list bez komentarza. Zamiast tego przytaczamy dwie typowe opinie zamieszczone przez internautów pod krytykowanym przez SCF tekstem.

"Nie ma nic gorszego niż baba za kierownicą. Zero przewidywania, zero umiejętności, zero orientacji, patrzą na otoczenie przez kwadracik o boku 10 cm narysowany na przedniej szybie. Oczywiście co czwarty może facet też jeździ jak baba, ale wśród kobiet to praktycznie reguła. Pozdrawiam te baaardzo nieliczne panie, które potrafią jeździć, ale reszta dla dobra ludzkości nie powinna siadać za kierownicę" - pisze "zax".

Zdjęcie

. /Źródło: 123REF/PICSEL /
.
/Źródło: 123REF/PICSEL /

"Jeżdżę baaardzo dużo i z moich obserwacji wynika, że większość kobiet jest straszna na drodze! Nawet moja żona (...) przyznała, że rzeczywiście kobiety powinny zdawać na specjalne prawo jazdy dla kobiet! (...) Naprawdę te ruchy, te nieprzewidziane manewry... Przez kobiety albo przez dziadków są największe korki (...) Dwie najczęstsze reakcje: one albo kompletnie nie zwracają uwagi na innych kierowców, udając że nic nie widzą i nic nie zrobiły, albo są tak przerażone, przestraszone, wpadają tak szybko w panikę (może burza hormonów), że nie wiedzą co robią. A to jest naprawdę baaardzo niebezpieczne" - dodaje "polak zagranica".


Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony