​Atak tłuczkiem i strzały policji. W plecy. Jak oceniasz akcję policji?

Koszmarny sen każdego kierowcy: zaparkować auto w niewłaściwym czasie i miejscu, na drodze złośliwca, który z gwoździem w ręku wymierza sprawiedliwość społeczną "bogaczom", żłobiąc cichaczem bruzdy w nadwoziach ich pojazdów.

Zdjęcie

W ciągu około półtorej minuty pada łącznie kilkanaście strzałów, przy czym prawdziwa kanonada rozlega się dopiero w chwili, gdy napastnik, pozbywszy się już oręża i prawdopodobnie całkowicie bezbronny, odwraca się i rzuca do ucieczki /
W ciągu około półtorej minuty pada łącznie kilkanaście strzałów, przy czym prawdziwa kanonada rozlega się dopiero w chwili, gdy napastnik, pozbywszy się już oręża i prawdopodobnie całkowicie bezbronny, odwraca się i rzuca do ucieczki
/

Albo na niepoczytalnego osobnika, czyniącego to samo bez określonych motywów. Tak jak w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie  uzbrojony w siekierę, tłuczek do mięsa łom i nóż szaleniec niszczył samochody w centrum miasta.  Zaatakował także przybyłych na miejsce policjantów, którzy użyli broni i ranili mężczyznę w nogę i... ucho. Nic nie wiemy, o uszkodzeniach, które spowodował, znamy natomiast przebieg policyjnej akcji, bo została ona udokumentowana  kamerą przez przypadkowego obserwatora, który następnie zamieścił zarejestrowany przez siebie krótki aczkolwiek emocjonujący filmik w Internecie. 

Szaleniec atakuje policjantów. Policja strzela... /poboczem.pl

Widzimy, że gorzowscy policjanci zachowują się jakby ciut inaczej niż ich koledzy z amerykańskich filmów akcji, zawsze, niezależnie od sytuacji, zachowujący zimną krew i pełny profesjonalizm, często z pewną dozą nonszalancji.

Reklama

Nasi funkcjonariusze najwyraźniej działają w ogromnym stresie, czemu zresztą trudno się dziwić - być może po raz pierwszy w życiu musieli sięgnąć po służbowe rewolwery i strzelać na ulicy do człowieka. Szczególnie podenerwowana wydaje się policjantka. Jej kolega wykazuje więcej sprytu - kryje się za radiowozem, pozostawiając partnerkę z patrolu na otwartej przestrzeni. W ciągu około półtorej minuty pada łącznie kilkanaście strzałów, przy czym prawdziwa kanonada rozlega się dopiero w chwili, gdy napastnik, pozbywszy się już oręża i prawdopodobnie całkowicie bezbronny, odwraca się i rzuca do ucieczki. Wtedy właśnie zostaje trafiony i pada na chodnik.

Zwróćmy uwagę, że policjanci nie podchodzą do leżącego, nie pochylają się nad nim, by sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy, na przykład zatamowania krwotoku.

Cytat

Skoro nie brakuje w Polsce niedouczonych polityków, urzędników, lekarzy, prawników, hydraulików, kierowców, dziennikarzy, to dlaczego akurat wszyscy bez wyjątku policjanci mieliby prezentować najwyższej klasy zawodowstwo?

Po oglądnięciu wspomnianego filmu nasuwa się wiele pytań, w tym najważniejsze: czy policja nie zna innych sposobów unieszkodliwienia furiata poza, jak to ktoś obrazowo, choć nieco przesadnie określił: "pociągnięciem po nim serią z kałacha"? Przecież uliczna strzelanina mogła, choćby wskutek rykoszetów, przynieść o wiele gorsze skutki niż parę wybitych szyb w samochodach i wgłębień w karoseriach.  

A co sądzą o incydencie w Gorzowie internauci?

"robo":"Ci policjanci są do natychmiastowego zwolnienia i nigdy nie powinni pokazywać swojej twarzy żenada żenada i jeszcze raz żenada, gratuluję polskiej policji, która daje broń takim ludziom..."

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Jak oceniasz interwencję policji?

  • 23%
  • 27%
  • 31%
  • 19%
głosów: 7946

"ekspert": "Jako eks-komandos (na koncie z kilkoma misjami) powiem wprost - brak umiejętności zapanowania nad sytuacją, brak umiejętności negocjacji, sprowokowali atak na siebie okazując strach i niepewność, brak procedur wyćwiczonych, brak umiejętności walki w starciu bezpośrednim 2 na 1 (nawzajem się ubezpieczają i rozbrajają przeciwnika), brak umiejętności i nieuzasadnione użycie broni, sposób prowadzenia ognia - skandal i stworzenie zagrożenia życia dla osób postronnych oraz "gapiów" w oknach, brak udzielenia pierwszej pomocy, oboje są tak przerażeni i nie obeznani z sytuacją, że chodzą nakręceni zamiast ratować napastnikowi życie - to, czy zasłużył na swój los, czy nie, m.in. należy do sądu, a nie glin."

"Lary": "Jak oglądam te akcje polskich "kowbojów" to strach wyjść na ulicę. Przecież ci idioci mają do dyspozycji takie ustrojstwo, jak siatka obezwładniająca, dlaczego z tego nie skorzystali?"

I tak dalej, w podobnym tonie. Chociaż oczywiście trafiają się także głosy broniące bohaterów rzeczonej interwencji.

"Jak strzelają, to źle, jak nie strzelają to też źle, jakby zabił policjantów to byłoby dobrze?" - pyta "castro".

"Na ziemię k(...)"   czyli rażąca amatorszczyzna polskiej policji

W okolicach Bytowa patrol policji w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem postanowił zatrzymać kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 19 km/godz. Ten najpierw przystanął, ale po chwili uznał, że ma do czynienia z... przebierańcami i zaczął uciekać. Po kilku... czytaj więcej

Nam działania policjantów w Gorzowie dziwnie kojarzą się z pamiętnymi, również sfilmowanymi, wydarzeniami sprzed parunastu miesięcy w okolicach Bytowa, gdzie para młodych funkcjonariuszy długo i bezskutecznie usiłowała obezwładnić kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość, a następnie zaczął uciekać przed nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem.

A także z zachowaniem umundurowanego desperata, który rzucał się  na maskę samochodu pewnego Niemca, taranującego szlabany na autostradzie A 4.

Albo z załogami radiowozów, podejmującymi szaleńcze i często fatalnie kończące się pościgi za autami, które nie zatrzymały się do rutynowej kontroli drogowej.

Z drugiej strony: skoro nie brakuje w Polsce niedouczonych polityków, urzędników, lekarzy, prawników, hydraulików, kierowców, dziennikarzy, to dlaczego akurat wszyscy bez wyjątku policjanci mieliby prezentować najwyższej klasy zawodowstwo?

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony