Auto wpada w poślizg? Wyskocz z niego!

Tak przynajmniej uważa pewien kierowca oraz jego pasażerka, których auto wpadło w poślizg.

Zdjęcie

Poślizg przy 5 km/h - pozostaje jedynie salwowanie się ucieczką /
Poślizg przy 5 km/h - pozostaje jedynie salwowanie się ucieczką
/

Zima zbliża się nieubłaganie i coraz częściej zdarzają się nocne i poranne przymrozki. Jeśli do tego wilgotność powietrza jest duża, może powstać tzw. czarny lód, albo po prostu "szklanka". Ta wyjątkowo gładka warstwa lodu jest na tyle cienka i niepozorna, że łatwo może nas zmylić - myślimy, że nawierzchnia jest mokra, a czeka nas bardzo niemiła niespodzianka.

Efektem tego nieprzyjemnego zjawiska są skręcone kończyny przechodniów oraz poobijane samochody. To także dobry moment dla osób, które chcą nakręcić "zabawny" filmik o tym, jak sąsiad jadąc uliczką osiedlową 15 km/h nagle traci panowanie nad autem i za nic nie może go zatrzymać.

Reklama

Co można zrobić w sytuacji, kiedy nam zdarzy się taka przygoda? Zwykle niewiele - wszelkie manewry, takie jak hamowanie i skręcanie, często nie odnoszą skutku. Możemy jedynie próbować bardzo ostrożnymi ruchami zmieniać kierunek jazdy samochodu tak, aby w nic nie uderzyć i delikatnie hamować, starając się aby nie stracić kontroli nad autem. Jeśli do tego dojdzie, pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że dość szybko na czymś się zatrzymamy...

Bohaterowie poniższego nagrania zastosowali jednak zaskakującą taktykę - kiedy ich Ford Fiesta wpadł w poślizg na oblodzonej, osiedlowej drodze, postanawiają... wyskoczyć z niego. Nie wiemy co prawda, co znajdowało się dalej (stromy zjazd? ruchliwa droga?), ale całe zajście wygląda bardzo... osobliwie. I samobójczo - kierowcę o mało nie przejechało jego własne auto i trudno powiedzieć, czy nie został później uderzony przez otworzone na oścież drzwi.

Ucieczka ze ślizgającego się auta /

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony