Bardzo ciekawe wnioski w reklamie oleju...

Usłyszałem dzisiaj w radiu reklamę oleju silnikowego i bardzo zszokowały mnie informacje, które się w niej znalazły (tekst czytelnika o pseudonimie Knowface). Producent podaje, że: 1). Temperatura w silniku dochodzi do 1800 st. C. - ZGODA 2). Cykliczność tłoka wynosi 100 na sekundę - ZGODA, aczkolwiek jest to osiągalne tylko silnikami przekraczającymi 6000 obr/min. (na przykład silnik Skody Felicji "kręci" się do około 5800 obr/min). 3). Prędkość tłoka jest zbliżona do prędkości dźwięku - (HAHAHA - NAJWIĘKSZA BAJKA, JAKĄ SŁYSZAŁEM).

Zdjęcie

Jeżdżę na innym oleju...
Jeżdżę na innym oleju...
Żeby prędkość tłoka w cylindrze była zbliżona do prędkości dźwięku (powiedzmy 1000km/h, bo jak wiemy prędkość dźwięku, to około 1188km/h, ale producent podaje, że jest zbliżona, więc wziąłem pod uwagę 1000km/h), to silnik musiałby się "kręcić" o wiele szybciej niż jest to możliwe. Do obliczeń użyłem silnik z samochodu Dodge Viper, który ma skok tłoka 100,6 mm i jest to chyba największy skok tłoka wśród samochodów osobowych (przynajmniej jeśli chodzi o samochody nowe).

W przypadku tego silnika musiałby się on "kręcić" do około (przybliżenie jest zaniżone) 80000 obr/min, co jest niewykonalne żadnym silnikiem (Viper ma obrotomierz wyskalowany do 7000 obr/min).

Reklama

Nawet silnik turbospalinowy nie da rady "kręcić" się tak szybko... No, ale z tym olejem może prędkości obrotowe wzrastają ponad 10 razy...??

Nie wiem, jeżdżę na innym oleju...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl
Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony