Będą przedterminowe wybory!

Drodzy czytelnicy, mamy dla was sensacyjną wiadomość. Jako pierwsi w kraju pragniemy poinformować, że wielkimi krokami zbliżają się nowe wybory parlamentarne. Przedterminowe.

Zdjęcie

/poboczem.pl
Chociaż z pozoru, nic na to nie wskazuje, to jednak bacznie obserwując naszych polityków można dojść do takiego właśnie wniosku. Zaobserwowaliśmy już pierwsze symptomy.

Zazwyczaj, przed każdymi wyborami, na ulice tłumnie wychodzili politycy. Taktykę tę do perfekcji opanowali przywódcy - za przeproszeniem - Samoobrony, ale co pokazują wczorajsze wydarzenia, inni też szybko się uczą.

Reklama

Tym razem, przy akompaniamencie pierwszego reżysera RP - Jacka Kurskiego - na drogę wyszedł sam Jarosław Kaczyński. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jego interwencja, za co serdecznie dziękujemy, podyktowana była troską o dobro kierowców! Na rondzie łączącym drogi krajowe nr 1 i nr 6 około 20 członków i sympatyków PiS pikietowało wczoraj z transparentami m.in.: "Żądamy uczciwej ceny za A1" i "A1 dla wszystkich, nie tylko dla bogatych". Zaznaczamy, że w pełni zgadzamy się z hasłami wymalowanymi na transparentach, nie do końca zgadzamy się jednak z ludźmi, którzy te transparenty niosą... Nagłośniona przez media akcja chwyta za kieszeń, istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że w myśl zasady posła Kurskiego "ciemny lud to kupi". My nie. O tym, że autostrada A1 będzie płatna, wiadomo było przecież i za poprzedniej kadencji...

Ale skąd wiemy, że zbliżają się wybory? To proste. Gdy nadciągały te poprzednie pewien poseł PiS przy blasku reporterskich fleszy złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów skargę na monopolistyczne działania spółki Stalexport zarządzającej autostradą A4. Słusznie zwrócił uwagę, że 13 zł za przejechanie 60 km wciąż remontowanej autostrady to przysłowiowe "zdzierstwo". I co? I nic. Wybory minęły, kurz opadł a sprawa ugrzęzła gdzieś w prokuraturze. A kierowcy? Jak płacili, tak płacą...

Czyżby powtórka z rozrywki?

PR

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony