Benzyna tania, jak woda...

Wtorek, 5 czerwca 2007 (10:36)

Na całym świecie naukowcy i inżynierowie prześcigają się, by stworzyć pojazd, który zamiast benzyny zużywałby jedynie wodę. Prace są już podobno zaawansowane, ale i tak nikomu jeszcze nie udało się stworzyć tego typu pojazdu. Mimo to czujni rodacy zwietrzyli rynek i w Polsce powstała już nawet pierwsza stacja, na której można zatankować taki właśnie samochód!

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Niestety pech chciał, że jej właściciele zapomnieli poinformować nieświadome postępu społeczeństwo o tym, że celują w rynek pojazdów ekologicznych.

Mowa o krakowskiej stacji benzynowej Carrefour Czyżyny, z dystrybutorów której w ostatni weekend lała się woda.

Reklama

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Ta, jakże urocza, niespodzianka spotkała zawodowców, którzy przewidując, że na marnych stacjach jakość paliwa nie jest imponująca, postanowili zatankować Eurosuper 98 w nadziei, że będzie ona miała więcej niż 80 oktanów. Tym razem mieli jednak pecha. Co ciekawe, obsługa stacji nie wykazywała zainteresowania taką drobnostką. Marudzenie i lament klientów uznano za zastanawiający dopiero wówczas, gdy na miejscu pojawiła się policja.

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Swoją drogą zastanawia nas, co stało się z benzyną, która przynajmniej teoretycznie powinna znajdować się w zbiornikach. Wprawdzie historia zna przypadki kiedy to woda zamieniała się np. w wino, ale o metamorfozie paliwa w wodę nikt chyba dotychczas nie słyszał.

Mamy nadzieje, że winnym zamieszania cała sprawa nie ujdzie na sucho...

ps.

Są też i dobre strony. Wreszcie można sobie zapalić w czasie tankowania.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl