Bez futra nie pojedziesz

Środa, 7 października 2009 (18:00)

Futra, futerka, futrzaki... Mogłoby się wydawać, że w gorącej Australii nikt ich nie potrzebuje, tymczasem są tu powszechne. Oczywiście mowa o pokrowcach na fotele samochodowe... (*)

Zdjęcie

Modne nie tylko w Polsce... /poboczem.pl
Modne nie tylko w Polsce...
/poboczem.pl
W Polsce chłopcy z prowincji śmieją się z tych z jeszcze głębszej prowincji, że mają futerka na siedzeniach lub różne dyrdymały powieszone na lusterkach tudzież oklejone dookoła samochody z dużymi spoilerami. Czasami odnosi się wrażenie, że te spoilery trzymają się wyłącznie dzięki naklejkom. Sam często miałem ubaw, widząc jegomościa, który wyfuterkował całe wnętrze swojego samochodu, łącznie z kierownicą. No i okazało się, że tutaj w Australii futerka są nawet bardziej popularne niż w Polsce! Możecie uwierzyć?! Również i ja jestem dumnym posiadaczem futerkowego pokrowca na siedzenie, futerka na desce rozdzielczej i idiotycznej futerkowej nakładki na koło kierownicy. A za futerkiem na deskę to nawet sporo się najeździłem, żeby je kupić. Zwariowałem, co? A właśnie, że nie do końca.

Jak wiadomo, słoneczko w Au grzeje, jak zwariowane. Jeśli zostawisz auto na parkingu i nie przesłonisz przedniej szyby folią odblaskową, to zapomnij o tym, że po powrocie do samochodu usiądziesz na fotelu kierowcy. Znaczy usiądziesz, ale potem z braku możliwości dalszego siedzenia pobiegniesz do lekarza albo z czterema literami do lodówki.

Reklama

Z kołem kierownicy jest podobnie. Jak nie masz nakładki, to nie dotkniesz kierownicy przez 30 minut po wejściu do samochodu. A po co komuś futro na tablicy wskaźników? Odpowiedź jest bardzo prosta. Tutaj w południe kąt padania promieni słonecznych jest nieco inny niż w Europie. Co za tym idzie, przy bezchmurnym niebie, czyli codziennie, deska tak mocno odbija się w przedniej szybie, że nic nie widać…

Wnioski nasuwają się same. Chłopaki w Polsce, ci z futrami w samochodach, na pewno bardzo często wpadają swoimi furami do Australii albo przynajmniej do Afryki. I wiedzą, że bez futra nie da rady.

(*) - Tekst nadesłany przez Czytelnika (Lukaustralia)

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor: