Bezmyślny kierowca niemal doprowadził do tragedii

Oto przykład na to, jak bardzo niektórzy kierowcy nie są świadomi tego co dzieje się wokół nich i jak duże zagrożenie powodują.

Zdjęcie

Kierowcom tirów udało się wyjść z bardzo niebezpiecznej sytuacji /
Kierowcom tirów udało się wyjść z bardzo niebezpiecznej sytuacji
/

Jedną z niepisanych zasad, jaką powinien znać każdy kierowca, jest ta, że nie wolno hamować tuż przed pojazdem ciężarowym, ponieważ istnieje spora szansa, że nie zdąży się on zatrzymać. Z tego samego powodu nie wjeżdża się tuż przed jadącą ciężarówkę.

Pewien kierowca Nissana Sentry postanowił jednak połączyć ze sobą te skrajnie nieodpowiedzialne zachowania. Zaczął hamować już podczas zmieniania pasa tuż przed maską amerykańskiego tira. Zorientował się bowiem, że za moment przegapi swój zjazd z autostrady.

Zmusiło to kierowcę ciężarówki do awaryjnego hamowania, co zablokowało koła i sprawiło, że cały zestaw wpadł w poślizg i zaczął się składać. To wszystko widział kierowca jadący drugim tirem, który podjął desperacką próbę uniknięcia zderzenia, zjeżdżając na trawiaste i pochyłe pobocze. Cudem udało się uniknąć tragedii, a jadący Nissanem spokojnie pojechał dalej.

Co ciekawe zrobił to, pomimo lekkiego uderzenia go przez tira - kierowca ciężarówki przyznał, że poczuł lekkie uderzenie, a czujnik zderzeniowy w kamerze się aktywował. Jesteśmy jednak w stanie uwierzyć, że ktoś, wykonujący tak skrajnie nieodpowiedzialny i bezmyślny manewr jest w stanie nie zauważyć, że w tył jego samochodu uderzył tir...

Reklama


Bezmyślny kierowca niemal doprowadził do strasznego wypadku

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony