Bigos, fotoradary i strażnicy

Od dłuższego czasu nasza redakcja prowadzi kampanię przeciwko nadużywaniu władzy przez policję i straż miejską.

Zdjęcie

  .
  .
Wytykamy funkcjonariuszom parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych, pokazujemy przewinienia, jakich dopuszczają się na drogach. Nie robimy tego z przekory, ale poczucia obowiązku - wychodzimy z założenia, że ludzie, którzy zawodowo zajmują się pilnowaniem porządku sami również powinni stosować się do przepisów.

Na łamach naszego serwisu wielokrotnie poruszaliśmy też temat nadużywania fotoradarów, które dla wielu gmin stały się głównym źródłem budżetowych dochodów. Z nieskrywaną satysfakcją musimy dodać, że medialna nagonka na tego typu praktyki, w której mamy swój udział, przyczyniła się już do zmiany prawa. Z dróg zniknąć mają wszystkie atrapy fotoradarów, a pieniądze, jakie gminy uzyskają z wystawionych na podstawie zdjęć mandatów, będzie można wydać wyłącznie na poprawę bezpieczeństwa drogowego.

Reklama

Nowelizacja Prawa o Ruchu Drogowym spotkała się jednak ze sprzeciwem wielu kierowców, wg których likwidacja "puszek" przyczyni się do zmniejszenia poziomu bezpieczeństwa. W naszym odczuciu, efekt będzie kompletnie odwrotny - dziś, gdy na drogach aż roi się od pustych atrap, fotoradary przestały pełnić funkcję prewencyjną.

Wciąż świetnie sprawdzają się one natomiast w roli maszynek do zarabiania pieniędzy. Niestety, doskonale zdają sobie z tego sprawę strażnicy miejscy, którzy wykazują się niesamowitą wręcz zdolnością do ukrywania fotorafarów w zaroślach.

W takim przypadku o jakiejkolwiek prewencji mowy być nie może, co świetnie obrazują filmiki użytkownika TVBigos, którego kanał z nieskrywaną satysfakcją śledzimy od dłuższego czasu na YT.

Oto kilka filmików z ciekawej kolekcji "wytwórni" TVBigos:

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony