Bo wyprzedzać trzeba umieć

Przykład kierowcy, któremu niestraszne są wymysły zarządcy drogi i sam potrafi „stworzyć sobie” warunki do wyprzedzania.

Zdjęcie

"Droga szeroka, wszyscy się zmieścimy" - zdaje się sugerować kierowca tego Lupo /
"Droga szeroka, wszyscy się zmieścimy" - zdaje się sugerować kierowca tego Lupo
/

Wszyscy dobrze wiemy jak bardzo może doskwierać brak możliwości wyprzedzenia kogoś, kto w naszej ocenie jedzie zbyt wolno i powstrzymuje nas przed szybkim dotarciem do celu. Większość kierowców godzi się jednak na taki stan rzeczy i cierpliwie wyczekuje miejsca, w którym zarządca drogi przewidział możliwość wyprzedzania.

Są jednak wśród nas duchy niespokojne - kierowcy, którzy nie lubią być ograniczani umownymi barierami. Tacy, jak kierowca Volkswagena Lupo na poniższym filmiku, który przesłał do nas jeden z czytelników.

Reklama

Widać na nim, że kierujący Lupo przed chwilą pokonał łuk, na którym obowiązuje zakaz wyprzedzania. To już dostatecznie nadwyrężyło jego cierpliwość, ale na szczęście za łukiem jest prosty odcinek drogi, a do tego szeroki i z trzema pasami. Co z tego, że ten środkowy służy do skrętu? Na szczęście za autem z kamerą, które właśnie chciało skręcić, nikt nie jechał. "Pomysłowy" kierowca Lupo miał więc możliwość zakończenia manewru bez powodowania wypadku. Przynajmniej tym razem.

Wyprzedzanie na pasie do skrętu /

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony