BOR znowu w akcji. Oni nigdy niczego się nie nauczą?

Poniedziałek, 20 lutego 2017 (09:19)

W mediach numerem jeden są ostatnio drogowe wyczyny Biura Ochrony Rządu. Chociaż politycy robią dobrą minę do złej gry - nie da się ukryć, że w BOR nie dzieje się najlepiej.

Zdjęcie

Z drogi śledzie, władza jedzie! /
Z drogi śledzie, władza jedzie!
/

Postępowania dotyczące ostatnich "wpadek" jeszcze się toczą i nie sposób dziś - jednoznacznie - wskazać sprawców. Nie zmienia to jednak faktu, że trzy poważne wypadki z udziałem najważniejszych osób w państwie stawiają pod znakiem zapytania kompetencje ochrony.

Lawina potknięć BORu sprawiła, że wokół drogowych nawyków kierowców "rządowych" limuzyn rozgorzała gorąca dyskusja. W internecie pojawiły się liczne filmiki obrazujące, w jaki sposób kolumny eskortujące najważniejsze osoby w kraju traktują przepisy kodeksu drogowego. Poniżej przedstawiamy jedno z takich nagrań...

Reklama

Chociaż nie sposób dokładnie ocenić prędkości kolumny, wiele wskazuje na to, że niekoniecznie wpisywała się ona w ramy określone w Prawie o ruchu drogowym. Nie sposób też przeoczyć, że manewr wyprzedzania możliwy był wyłącznie dlatego, że "cywilny" kierowca - łamiąc przepisy - (przekroczenie linii ciągłej) wykazali się rozsądkiem i refleksem zjeżdżając całkowicie na pobocze.

Trzeba jednak pamiętać, że po drogach poruszają się tysiące kierowców z mniejszym doświadczeniem. Jak sądzicie, czym skończyłby się tego typu manewr, gdyby z przeciwka jechał starszy pan w leciwym Daewoo, Skodzie czy Polonezie...?

BOR znowu w akcji. Oni nigdy nieczego sie nie nauczą /poboczem.pl

A już za całkowity absurd trzeba uznać fakt, że po ostatnim wypadku premier, BOR wciąż nie ma pojęcia, jak należy prawidłowo oznaczyć początek kolumny (brak czerwonego światła na pierwszym samochodzie)!

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl