Brawo policja. 119 pkt!

No i doczekaliśmy się. Policja pobiła swój własny rekord. Wlepiła rekordową ilość punktów. Dokładnie 119! Tak dzielnie spisali się policjanci z Zielonej Góry. Jak do tego doszło? Wczoraj na Al. Zjednoczenia w Zielonej Górze patrol ruchu drogowego chciał zatrzymać do kontroli kierującego porsche cayenne, który przekroczył dozwoloną prędkość.

Zdjęcie

To on dostał 119 punktów karnych!
To on dostał 119 punktów karnych!
Ale kierujący z bardzo dużą prędkością, przekraczającą 200 km/h zaczął uciekać. Przy okazji wymuszał pierwszeństwo przejazdu, zmuszał innych kierujących do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze. Policjanci skrupulatnie liczyli mu wykroczenia. W sumie nazbierało się ich 12. I 2 przestępstwa.

W podzielonogórskiej Raculi kierowca zatrzymał swoje porsche i zaczął uciekać tym razem na piechotę. Ale policjanci byli szybsi. Po zatrzymaniu był tak agresywny, że założono mu kajdanki.

Reklama

Kierowcą okazał się 43-letni mężczyzna. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego prawie 0,4 promila. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

W sumie ów jegomość otrzymał nie tylko 119 punktów karnych. Odpowie także za znieważenie policjantów i spowodowanie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. O wysokości grzywny zadecyduje sąd.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony