Car Detailing czyli picowanie

Do poboczem.pl dotarł kolejny list. Tym razem jego autor (Hubert) omawia modne ostatnio zjawisko pt. Car Detailing. Tytuł pochodzi od redakcji.

Zdjęcie

  Na detailing zewnętrzny składają się takie czynności jak czyszczenie i polerowanie lakieru czy też poszczególnych elementów nadwozia
Biorąc pod uwagę zbliżającą się wiosnę chciałbym przybliżyć Wam, drodzy czytelnicy Poboczem.pl coraz popularniejszą za naszymi granicami "zabawę" zwaną Car Detailingiem. Zapraszam do lektury.

Car detailing jest to zabieg, którego celem jest podniesienie walorów estetycznych samochodu. Chodzi nie tylko o poprawę wyglądu naszych czterech kółek, ale również o zwiększenie żywotności pojazdu i podniesienie jego wartości rynkowej. Mówiąc prostym językiem, jest to więc proces mający na celu doprowadzenie auta do stanu zbliżonego jak najbardziej do "salonowego".

Reklama

Detailing można przeprowadzić na dosłownie każdym samochodzie, niezależnie od jego marki czy wieku. Należy jednak pamiętać, że aby osiągnąć naprawdę oszałamiający efekt wszystkie działania muszą być przemyślane i przeprowadzone bardzo precyzyjnie i oczywiście z ogromnym przywiązaniem do szczegółów.

Na proces detailingu składają się zabiegi kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji poszczególnych elementów samochodu. Dokonuje się ich oczywiście na zewnątrz jak i wewnątrz pojazdu.

Na detailing zewnętrzny składają się takie czynności jak czyszczenie i polerowanie lakieru czy też poszczególnych elementów nadwozia. W tym celu używa się różnych specyfików - od detergentów, przez woski i inne nabłyszczacze, aż do preparatów wykonywanych z gliny.

Detailing wewnętrzny opiera się głównie na czyszczeniu, sprzątaniu i ewentualnej renowacji wnętrza samochodu, w czym również pomagają różnorodne preparaty.

Detailing staje się coraz popularniejszy, gdyż ludzie sami dochodzą do wniosku, że czyste jest lepsze! W samych Stanach Zjednoczonych liczbę osób i firm zajmujących się car detailingiem szacuje się na ponad 50,000.

O własnej satysfakcji nie trzeba wspominać, bo chyba każdy z nas najlepiej czuje się w estetycznym i zadbanym aucie? (…)

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony