Cham na drodze. Dzwonisz po policję?

Chociaż dalecy jesteśmy od wszelkiej maści "tęsknoty za komuną", nawet najwięksi przeciwnicy poprzedniego ustroju przyznają, że miał on jednak kilka zalet.

Zdjęcie

Chamstwo za kierownicą jest powszechne /poboczem.pl
Chamstwo za kierownicą jest powszechne
/poboczem.pl

Jedną z nich był sposób, w jaki radzono sobie z wszelkiej maści chuliganerią, która stanowi dziś prawdziwą plagę większości miast.

 Jeszcze w latach osiemdziesiątych, mało który wyrostek porywał się na bazgranie po murach, głośne bluzganie czy dewastowanie przystanków autobusowych. Jeśli rodzice nie byli w stanie poradzić sobie z buzującymi hormonami latorośli z pomocą przychodziły milicja, ORMO lub ZOMO.

Reklama

 Co ciekawe, nie każda interwencja kończyła się wizytą za kratkami. W większości przypadków nie sporządzano nawet żadnych raportów - po prostu delikwent przez kolejny miesiąc sypiać mógł jedynie na brzuchu. Gdy z pośladków zeszła w końcu opuchlizna, na następne akty wandalizmu decydowali się nieliczni...

 Od tamtego czasu, sporo się jednak zmieniło, czego efekty - niestety - widujemy codziennie. Chamstwo i prostactwo stało się w pewnych kręgach powodem do dumy, brak elementarnych zasad kultury dostrzec można również na drogach.

 Oto filmik, który nagrał niedawno pewien kierowca w Rosji. Z podobnym zachowaniem, kilkukrotnie, spotkaliśmy się również na polskiej drodze.

 Jak wy postąpilibyście się w takiej sytuacji?

Chamstwo za kierownicą /poboczem.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony