Chciał ominąć rowerzystę, wylądował w rowie

Przykład na to, jak bezmyślni potrafią być rowerzyści. A także na to, że wielu kierowców nie potrafi zachować się w niebezpiecznej sytuacji.

Zdjęcie

Rowerzysta wyjechał kierowcy prosto pod koła /
Rowerzysta wyjechał kierowcy prosto pod koła
/

Wielu kierowców szczerze nie lubi rowerzystów. Nawet jeśli im samym zdarza się na rowerze gdzieś pojechać, kiedy tylko wsiądą do samochodu i zobaczą cyklistę, natychmiast podnosi im się ciśnienie.

Przykra prawda jest taka, że czasami trudno im się dziwić - na rower może wsiąść każdy, kto ma ukończone 18 lat. Nie musi mieć żadnych uprawnień, ani ubezpieczenia - może w majestacie prawa być uczestnikiem ruchu drogowego, nie mając pojęcia o panujących na drodze przepisach.

Reklama

Czasami owa niewiedza idzie w parze z brakiem wyobraźni i instynktu samozachowawczego. Kto bowiem, jadąc poboczem drogi, postanawia nagle skręcić w lewo, nie upewniając się, czy nic nie nadjeżdża? Tak jednak zachował się rowerzysta na poniższym nagraniu.

Z kolei kierowca Fiata Stilo, któremu wspomniany cyklista postanowił wjechać prosto pod koła, również się nie popisał. Jego pierwsza reakcja była co prawda odpowiednia - natychmiast odbił w lewo, unikając kolizji. Zamiast jednak zostać na przeciwległym pasie i spokojnie wrócić na właściwy, postanowił przeprowadzić klasyczny test łosia. Szybkie odbicie kierownicą w lewo i natychmiastowa, mocno przesadzona, kontra w połączeniu z mokrą nawierzchnią zrobiły swoje. Na szczęście samochód nie wygląda na mocno uszkodzony.

Stilo vs Poczta Polska

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony