Choćbym stanął na rzęsach to zdjęcia z fotoradaru nie zobaczę

Witam. Przeczytałem właśnie artykuł o fotoradarach i nie omieszkam zabrać głosu i sprowokować Waszej reakcji na coś co spotkało mnie i spotyka innych kierowców.

Zdjęcie

  Zdjęcie można zobaczyć tylko w materiałach przesłanych do sądu /INTERIA.PL
  Zdjęcie można zobaczyć tylko w materiałach przesłanych do sądu
/INTERIA.PL

Fotosy

liczba zdjęć: 13194
Otóż można powiedzieć normalna rzecz - wykroczenie - przekroczenie prędkości - pismo od ITD wzywające do zapłacenia grzywny. Tylko jeden mankament tej sytuacji - brak zdjęcia, które jest dowodem popełnienia wykroczenia.

Zobacz również:

Telefon do ITD i dowiaduję się, że choćbym stanął na rzęsach to zdjęcia nie zobaczę, chyba że odmówię zapłacenia mandatu - to będzie ono w materiałach przesłanych do sądu.

Reklama

Problemem będzie tu pewnie miejsce rozprawy tj. odległość kilkuset kilometrów. Nie mam zamiaru uniknąć kary jeżeli popełniłem wykroczenie, ale nie może być tak, że jakaś instytucja bezwarunkowo nakazuje mi zapłacić grzywnę nie przedstawiając dowodu rzeczowego. Tym bardziej, że jak wie większość użytkowników samochodów nie każde zdjęcie może być podstawą do ukarania kierowcy.

Zobacz również:

  • Także i ty możesz współtworzyć razem z nami pierwszy serwis internetowy dokumentujący polską drogową paranoję. Byłeś świadkiem niecodziennego zdarzenia? Zamiast "prawie nówki" handlarz chciał ci "wcisnąć" złom? Straciłeś dwa dni urlopu w wydziale komunikacji i odesłano cię z kwitkiem? Napisz do nas! więcej

Miła Pani z ITD stwierdziła, że powinienem mieć zaufanie do instytucji - niestety nie mam. Co o tym sądzicie, co można z tym zrobić? Osobiście uważam, że to jest totalne przegięcie. Pozdrawiam !

List od użytkownika o nicku Bravka.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony