Czy można ukraść Spirit of Ecstasy z Rolls Royce'a?

Charakterystyczna figurka, stanowiąca znak rozpoznawczy samochodów Rolls-Royce'a wydaje się być łakomym łupem dla złodziei.

Zdjęcie

Każdy nacisk na figurkę, powoduje uruchomienie mechanizmu obronnego /
Każdy nacisk na figurkę, powoduje uruchomienie mechanizmu obronnego
/

Z jakim problemem borykali się często właściciele Mercedesów? Oczywiście z miłośnikami "celowników", czyli znaczków Mercedesa, dumnie sterczącymi na maskach ich modeli, stanowiącymi jakże łatwy łup. Teraz niemal wszystkie Mercedesy mają już gwiazdę wkomponowaną w grill, więc problem jest rozwiązany, ale inna marka nie zdecydowała się na taką zmianę.

Mowa oczywiście o marce Rolls-Royce, której modele od niemal 100 lat mają na krawędzi marki, charakterystyczną figurkę - Spirit of Ecstasy. Postać uskrzydlonej kobiety to łakomy kąsek dla amatorów cudzej własności. Szczególnie, gdy ktoś zamówi opcjonalne pokrycie figurki złotem lub wykonanie jej z kryształu.

Reklama

Odkąd jednak na rynku pojawiły się współczesne Rolls-Royce'y, powstałe pod rządami BMW, wyposażone są w system chowania Spirit of Ecstasy. Służy do tego odpowiedni przycisk na desce rozdzielczej, co z pewnością pozwala właścicielom aut brytyjskiej marki, spać spokojniej.

A co jeśli zapomnimy o ukryciu figurki? Albo po prostu nie lubimy, kiedy samochód stoi bez niej? Jak się okazuje, Rolls-Royce przewidział również taką ewentualność i Spirit of Ecstasy posiada "system obronny". Jak on działa, możecie zobaczyć na poniższym wideo, nagranym przez Marka Powella, dyrektora sprzedaży w jednym z salonów Rolls-Royce'a.

Czy można ukraść Spirit of Ecstasy?

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony