Deskorolka napędzana silnikiem EcoBoost

O ile Europejczycy zaskakująco szybko zaakceptowali podyktowaną normami emisji spalin modę na downsizing, o tyle Amerykanie wiąż podchodzą nieufnie do wszystkiego, co ma mniej niż sześć cylindrów.

Zdjęcie

Deskorolka z silnikiem EcoBoost /
Deskorolka z silnikiem EcoBoost
/

Jak więc przekonać ich do najnowszej jednostki napędowej Forda - trzycylindrowego motoru EcoBoost o pojemności zaledwie jednego litra?

Dobrym pomysłem (opanowanym do perfekcji chociażby przez Fiata) wydaje się zabawna kampania reklamowa z udziałem znanego aktora. W tym przypadku wybór padł na Dolph’a Lundgren’a, który widzom na całym świecie kojarzy się m.in. z takimi produkcjami, jak "Niezniszczalni", "Rocky IV" i "Uniwersalny żołnierz".

Reklama

Tym razem postanowiono wykorzystać popularne wśród miłośników klasycznych V8 twierdzenie, że silnik o niewielkiej pojemności nadaje się - co najwyżej - do deskorolki. Inżynierowie Forda potraktowali je całkiem dosłownie. Co z tego wynikło? Zobaczcie sami!

Z dziennikarskiego obowiązku spieszymy dodać, że prezentowana deskorolka napędzana jest najmocniejszą wersją 1,0 l Ecoboost legitymującą się mocą 140 KM i maksymalnym momentem obrotowym aż 220 Nm.

Zapraszamy na kilka filmików z cyklu "nie róbcie tego w domu". Wcześniej Ecoboost wcielił się już w rolę miotacza piłek baseballowych i blendera. Co z tego wyszło? Podziwiajcie.

Deskorolka mit EcoBoost /

Maszyna do piłek mit EcoBoost /

Blender mit EcoBoost /

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony