Do cnoty przez...

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w porozumieniu z resortami infrastruktury oraz edukacji, przygotowało program "Do cnoty przez literaturę", którym mają zostać objęte kobiety, trudniące się nierządem na poboczach dróg w Polsce.

Zdjęcie

/poboczem.pl
Urzędnicy MSWiA doszli do wniosku, że dotychczas stosowane policyjne metody walki z tym procederem są całkowicie nieskuteczne. Zamierzają zatem zrezygnować z nękania tzw. tirówek nieustannym legitymowaniem, z karania mandatami za naruszanie przepisów Kodeksu Drogowego, proponując im w zamian ciekawą lekturę, która ma odciągnąć je od dotychczas wykonywanych zajęć.

Zdjęcie

/poboczem.pl
Listę książek sporządzili specjaliści MEN, czerpiąc z przebogatych zasobów naszego narodowego piśmiennictwa. Ponieważ większość tirówek to cudzoziemki, więc wspomniane dzieła zostały przetłumaczone na języki obce, m.in. rumuński, bułgarski, ukraiński i białoruski.

Reklama

Pilotażowy etap projektu jest realizowany na naszej zachodniej granicy, w pobliżu Świecka. Pracujące tam tirówki czytają - jak widać na zdjęciu, z dużym zainteresowaniem - powieść Hanny Januszewskiej pt. "Pyza na polskich dróżkach". Aha, i jeszcze jedno - to wszystko, co powyżej, to tylko tak z przymrużeniem oka. Może szkoda?

***

Redakcja serwisu Poboczem.pl nie ponosi odpowiedzialności za wyrażane w komentarzach słowa (a także czyny) osobników, których IQ i poczucie humoru nie pozwoliło na przyswojenie treści artykułu...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony