Donald zrobi dobrze wszystkim

Straż miejska, mimo że pozbawiona uprawnień do zatrzymywania samochodów, jest jedną z najbardziej znienawidzonych przez kierowców instytucji.

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Większość mieszkańców dużych miast najchętniej ostatecznie rozprawiłoby się ze strażnikami, którzy wydają się nie robić nic, prócz ukrywania się w zaroślach z przygotowaną do użycia blokadą na koła.

Co ciekawe z pomocą, przynajmniej na pierwszy rzut oka, wydaje się nadciągać Platforma Obywatelska.

Reklama

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Nowe plany PO prezentują się obiecująco. Wygląda na to, że - ku uciesze kierowców - uprzykrzająca życie straż miejska zostanie całkowicie zlikwidowana! To ta dobra wiadomość.

Żeby jednak nie było zbyt różowo, a obecnym strażnikom nie stała się krzywda, w miejsce straży miejskiej powołana zostanie... lokalna policja prewencyjna.

I tak oto, w myśl przysłowia "wilk syty i owca cała" Donald Tusk zdaje się potwierdzać krążące ostatnio w internecie dowcipy o tym, że jak nikt inny potrafi zrobić dobrze wszystkim...

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Przemianowanie straży w policję w funkcjonowaniu tej pierwszej nie zmieni zbyt wiele, tyle tylko, że jej funkcjonariusze będą mieć teraz znacznie szersze uprawnienia. Z jednej strony to dobrze, bo bez wzywania "niebieskich" będą oni teraz mogli np. zatrzymać dilera sprzedającego narkotyki pod szkołą. Kierowców nie ucieszy jednak to, że najprawdopodobniej będą oni też mogli zatrzymywać samochody do kontroli...

Masz samochód? W dziale "Testy/Opinie użytkowników" możesz podzielić się wrażeniami z jego użytkowania.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony