Drastyczny wypadek w Rosji. Na szczęście bez ofiar

Są takie wypadki, na które po prostu źle się patrzy, nawet jeśli wiemy, że nikt w nich nie zginął. Oto jeden z nich.

Zdjęcie

Moment zderzenia wygląda naprawdę drastycznie /
Moment zderzenia wygląda naprawdę drastycznie
/

Brawura, młody wiek, brak doświadczenia, kardynalne błędy - tak w skrócie można opisać przyczyny drastycznego wypadku, jaki miał miejsce parę dni temu w Rosji.

Kierowca Łady 110 postanowił wyprzedzić samochód z kamerą, ale z naprzeciwka jechał już dostawczak (którego nie mógł wcześniej nie widzieć), więc nie było miejsca, aby wyprzedzić również kolejne auto. Nie zdecydował się on jednak na odbicie na prawy pas i zahamowanie (w razie czego miał jeszcze do dyspozycji pobocze), tylko spanikował i z całej siły nacisnął na hamulec.

Reklama

To spowodowało zablokowanie kół i "ucieczkę" tyłu samochodu. Kontra kierownicą nic tu pomóc nie mogła - w Ładę uderzył nadjeżdżający dostawczak. Szczęściem w nieszczęściu było to, że uderzył w bok auta na wysokości koła, a więc nie bezpośrednio w część pasażerską.

Siła jednak była na tyle duża, że rosyjski sedan nie tylko został mocno uszkodzony, ale obrócony z taką siłą, że wypadli z niego wszyscy czterej podróżujący (w wieku 19-26 lat). Dwoje wprost na jadący tuż za nimi samochód z kamerą. Choć trudno w to uwierzyć, nie odnieśli w tym wypadku poważnych obrażeń, podobnie jak kierujący dostawczakiem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony