Dwóch staruszków w roli bezczelnych złodziei

Nieraz słyszymy, że jakaś kradzież odbyła się „w biały dzień” i zastanawiamy się jak do tego doszło. Czy nie było żadnych świadków? Oto przykład dwóch starszych panów z Anglii, którzy okazali się prawdziwymi mistrzami bezczelności.

Zdjęcie

Dwóch starszych panów ani myślało ukrywać się z tym, co robią /
Dwóch starszych panów ani myślało ukrywać się z tym, co robią
/

Godzina 12:45, do zaparkowanej przy ulicy w londyńskiej dzielnicy Croydon ciężarówki podchodzi dwóch starszych panów. Jeden ubrany zwyczajnie - dżinsy, kurtka, czapka z daszkiem - drugi... w kamizelce odblaskowej i sandałach. Pierwszy z nich zaczyna mocować się z zamkiem przy drzwiach kierowcy. Robi przy tym na tyle gwałtowne ruchy, że nikt przechodząc obok nie może pomyśleć, że może to właściciel, któremu zaciął się klucz.

Starszy pan wreszcie poddaje się i przechodzi na drugą stronę ciężarówki, do drzwi pasażera. Po chwili szarpaniny udaje mu się dostać do środka. Otwiera od wewnątrz drzwi swojemu wspólnikowi, który przy pomocy przecinaka pozbywa się zabezpieczenia kasetki z pieniędzmi zawierającej ponad 1000 funtów, którą obaj panowie spokojnie pakują do siatki i odchodzą.

Reklama

Całe zajście zostało uwiecznione na wideo (i to z trzech kamer!) i dość dziwnie się je ogląda. Myśląc o złodziejach włamujących się do aut, wyobrażamy sobie raczej noc i zamaskowaną postać, a nie dwóch, zwyczajnie ubranych staruszków, którzy na oczach przechodniów i przejeżdżających kierowców forsują drzwi ciężarówki. Czy naprawdę nikomu zachowanie tych panów nie wydało się podejrzane?

Jedynym "plusem" w tej sytuacji jest fakt, że z racji wieku nie wydają się oni być Polakami, którzy przyjechali do Anglii w celach zarobkowych. Cała sprawa jest dość głośna, więc może przypomni rodowitym Anglikom, że kradzieży może dopuścić się każdy - nawet autochton.

Dwóch staruszków kradnie kasetkę z pieniędzmi /Policja

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony