Dziwne są te drogi...

W Waszym serwisie wielokrotnie pisaliście już o absurdach polskich dróg i ich oznakowania. Ponoć miała działać już jakaś komisja, która jeżdżąc po drogach miała weryfikować absurdalne ograniczenia prędkości.

Zdjęcie

Fot. archiwum
Fot. archiwum
Jeśli tak, to warto by było skierować ją do Katowic, na ulicę 73 Pułku Piechoty. Właściwie jest to droga, bo biegnie lasem i jest zaznaczona jako teren niezabudowany - szosa, na której zwykle, zgodnie z przepisami można rozwinąć prędkość 90 km/h. Całe 5 km.

Ale ostatnio spotkała mnie tam niespodzianka. Drogę wyremontowano! Piękna, równa nawierzchnia i ... na całym odcinku ograniczenie do ... 30 km/h. Znak pojawia się kilkakrotnie, mimo, że nie było odwołania ani skrzyżowań! Żadnych śladów aktualnych robót drogowych.

Reklama

W poprzednią niedzielę jadąc tam stwierdziłem: pewnie w sobotę zeszli z robót i zapomnieli zdjąć ograniczenia. Po tygodniu, wczoraj znów tamtędy jechałem A ograniczenia - owszem dalej stoją. Że nikt ich nie przestrzega - no cóż, trudno jechać 30 km/h po równej drodze. Gdybym zwolnił do tej prędkości, chyba ktoś by we mnie wjechał. Zwolniłem do 50 km/h - i tak wszyscy mnie wyprzedzali - na takiej drodze stwarzałem chyba największe zagrożenie bo ruch z drugiego kierunku był też dość spory.

Jaka puenta? Wydaje mi się, że przepisy należy stosować z głową. Jeśli ograniczenia są niedostosowane do warunków na drodze, są powszechnie łamane. A to uczy kierowców łamania ich później w miejscach, gdzie są jak najbardziej uzasadnione. No, chyba, że jest w tym jeszcze drugie dno - może o innej porze gdzieś przy tej drodze stoi patrol z radarem...

Materiał od niezalogowanego użytkownika: mczakan

Poniżej film z podobnego przypadku w Krakowie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl
Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony