Fiat, czyli Fix It Again Tomorrow? Amerykanie już tak nie myślą

Poniedziałek, 3 grudnia 2012 (10:51)

Chociaż USA jest największym rynkiem zbytu dla takich ikon, jak Ferrari czy Lamborghini, Amerykanie nigdy nie pałali miłością do masowej włoskiej motoryzacji.

Zdjęcie

Fiat coraz lepiej radzi sobie w Ameryce /
Fiat coraz lepiej radzi sobie w Ameryce
/

Najlepszy wynik odnotowano na amerykańskiej ziemi w 1979 roku, gdy sprzedaż włoskich aut napędzał irański kryzys naftowy. Na nieszczęście dla Włochów ceny ropy na światowych rynkach szybko spadły i w 1981 roku w USA zapanowała moda na SUV-y. Udział włoskich marek na amerykańskim rynku stał się wówczas "homeopatyczny", w 1984 roku Fiat i Lancia wycofały się zza Oceanu.

Powrót do USA nie był dla Włochów łatwy. Po pierwsze, większość Amerykanów nie zdawała sobie sprawy z istnienia marki, a - po drugie - ci, którzy o niej wiedzieli (w oparciu o wcześniejsze doświadczenia) rozszyfrowywali jej nazwę słowami Fix It Again Tomorrow.

Trzeba jednak przyznać, że operacja zakończyła się sukcesem. Amerykanie przekonali się do niewielkiej "pięćsetki", w salonach w USA zamówić można również abartha 500 czy nowego Fiata 500L.

Oferowane za Oceanem "pięćsetki" niewiele różnią się od ich europejskich wersji. Zastanawialiście się jednak, jak wyglądałby np. nowy Fiat Panda 4x4 w odmianie, która trafiłaby w gusta amerykańskich klientów?

Oto filmik, który otrzymaliśmy od jednego z czytelników. Co ciekawe, klip pochodzi z północno-zachodniej części Włoch, a samochód nie wygląda wcale na dzieło mechanika amatora...

Czyżby Fiat szykował się do kampanii promującej nową Pandę za Oceanem?

Panda 4x4 na OGROMNYCH kołach... /poboczem.pl

Reklama


Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl