Firma zgredów na prowadzeniu

Zdjęcie

  Ile co2 ma wypuszczać nowe hybrydowe V8 918-tki?
No i masz babo placek. Jeszcze niedawno zastanawiało mnie po co sprzedawcy informują w salonach swoich klientów o ilości wydalanego co2, zupełnie jak by to miało wpłynąć na decyzję o zakupie. (*)

Już chciałem rzucać bluzgi i oblewać błotem wszystkich producentów którzy zamęczają nas jakimiś dziwadłami z dopiskiem eco przy nazwie pomalowanymi jak jeden mąż na zielono, tak jak by to miało czynić je zdrowszymi dla przyrody od samych drzew.

Reklama

Miałem zamiar pisać list do pewnego miesięcznika zajmującego się techniką motoryzacyjną, żeby odczepili się w końcu od gniazdka i podpięli do dystrybutora, gdyż każdy kolejny artykuł o opiekaczu na kołach pogłębiał moją po zimową depresję.

Aż tu nagle ni z tego ni z owego, BUM. Chyba najbardziej znienawidzona przez swoich własnych fanów firma postanowiła zaprezentować owce w wilczej skórze. Firma, która zaprojektowała samochód dla największego zbrodniarza ostatniego stulecia, stworzyła najbrzydszego suv'a naszych czasów, a potem podlała jego szlachetny herb olejem napędowym rodem z VW - pokazała COŚ.

Coś co sprawiło że wszyscy malkontenci 230 volt musieli zbierać swoje szczęki z podłogi. Porsche 918 spider. Samochód który nie dość, że wygląda dobrze to jeszcze ma być szybszy od sławetnej i kultowej już Carrery GT, a do tego palić takie ilości benzyny by jego przypadkowy zwycięzca w konkursie SMS za 1 zł + VAT mógł lać do jego baku za swoje krajowe 1200 netto.

Oczywiście to wszystko o ociepleniu to bujda. Każdy kto czyta coś więcej niż nagłówki tabloidów słyszał że raport ONZ o ociepleniu klimatu został oparty na jakimś artykule sprzed dziesięciu lat, z którego autor wkrótce się wycofał. Może nawet czytał o tym jak rosyjskie służby specjalne wykradły i opublikowały emaile ekologów, w których to obrońcy zimy, swoje tezy o ociepleniu, opierali na przeczuciu z gatunku "jak baca zbiera dużo drewna to zima będzie ostra".

W każdym razie wszyscy, którzy przez ostatni miesiąc jedli obiad przy świecach nie dla podniosłej atmosfery, ale dlatego, że nasza postkomunistyczna infrastruktura nie wytrzymała kapitalistycznych opadów śniegu, nie kupią niczego co mogło by zagrozić ociepleniu. Dajmy więc temu spokój.

Nie wiem i nie interesuje mnie ile co2 ma wypuszczać nowe hybrydowe V8 918-tki, ale jeśli mam możliwość zawstydzić na drodze lamborghini gallardo, a na stacji benzynowej fiata punto to ja mówię opiekaczom TAK.

(*) - list czytelnika.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony