Ford stworzył „Bardzo Gejowskiego Rangera Raptora”

Mówienie o czymś, że jest "gejowskie" (nie wspominając już o bardziej nieodpowiednich formach), wydaje się być stwierdzeniem co najmniej ryzykownym. Tymczasem Ford postanowił dokonać (ponownie) swoistego coming outu i chce nas przekonać, że "gejowski" to określenie nacechowane jak najbardziej pozytywnie.

Zdjęcie

Ford Ranger The Very Gay Raptor /
Ford Ranger The Very Gay Raptor
/

Wszystko zaczęło się od utrzymanego w stylu klasycznego westernu filmiku, reklamującego nową, specjalną wersję modelu Ranger Raptor. Dziełko to zostało  opublikowane w internecie i spotkało się z przychylnym przyjęciem. Chwalono zarówno trwający trzy i pół minuty dynamiczny spot, jak i sam wóz, żałując jednocześnie, że ów pick-up nie jest oferowany w USA.

Ford Ranger The Very Gay Raptor /

Znalazł się jednak komentator, któremu nie spodobał się niebieski (Performance Blue) odcień nadwozia jednego z występujących w nagraniu Raptorów. Uznał on, że jest to kolor "bardzo gejowski" ("very gay") i postulował, by wszystkie auta wspomnianego modelu były lakierowane w tonacji czarno-żółtej.

Reklama

I właśnie na ten wpis zareagowało europejskie odgałęzienie amerykańskiego Forda, przygotowując wersję Rangera o nazwie... The Very Gay Raptor. Charakteryzuje się ona złotym kolorem karoserii i dekoracją w postaci barw tęczy. Takie przeobrażenie potężnego bądź co bądź samochodu zabrało około 60 godzin pracy, a dla osiągnięcia założonego efektu zużyto 30 metrów kwadratowych specjalnej folii.

Zdjęcie

Ford Ranger The Very Gay Raptor /
Ford Ranger The Very Gay Raptor
/

Ford Ranger The Very Gay Raptor został zaprezentowany w Niemczech, podczas  Christopher Street Day w Kolonii (CSD; Dzień Ulicy Krzysztofa, doroczne święto organizowane przez społeczność LGBT dla upamiętnienia zamieszek, które zaczęły się w 1969 r. w Nowym Jorku w okolicach gejowskiego pubu przy ulicy Christopher Street w dzielnicy Greenwich Village).

Zdjęcie

Ford Ranger The Very Gay Raptor /
Ford Ranger The Very Gay Raptor
/

Cytat

„Możesz wybrać każdy kolor tego samochodu, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny…”
Henry Ford (rok 1908) o modelu T

W tym dniu liczne firmy w Europie Zachodniej wywieszają tęczowe flagi. Od 25 lat imprezy, których celem jest walka z dyskryminacją mniejszości seksualnych, wspiera również Ford Europe. Informacja na ten temat wraz z napisem: ""Very Gay" was a compliment, right?" ("Bardzo gejowski" to był komplement, prawda?) pojawiła się w czołówce nagrania, pokazującego narodziny tej wersji Raptora. 

Dodajmy, że już w 1998 r. inny tęczowy Ford - mikro pick-up Ka - wziął udział w ówczesnej Paradzie Równości.

Zdjęcie

Mikro pick-up Ka z roku 1998 oraz Ranger The Very Gay Raptor /
Mikro pick-up Ka z roku 1998 oraz Ranger The Very Gay Raptor
/

Fajna historia? A może przeciwnie, zaczniecie wzywać do bojkotu Forda i wnioskować, by chronić polskie dzieci przed deprawacją, nie dopuszczając samochodów tej marki w pobliże szkół i przedszkoli?    

@Ford_de #FordRangerRaptor #ColognePride

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony