Generał urwał klamkę UAZa na oczach Putina!

Słabość rosyjskich samochodów? Nie! To przejaw siły dowództwa rosyjskiej armii!

Zdjęcie

Klamka przegrała starcie z silnym generałem /
Klamka przegrała starcie z silnym generałem
/

Podczas ostatniej wizyty w Soczi, Władimir Putin między innymi dokonywał przeglądu pojazdów, będących na wyposażeniu rosyjskiej armii. Prezydenta oprowadzał generał lejtnant Aleksandr Szewczenko, opowiadając i prezentując quady, terenówki i ciężarówki.

Wszystko szło dobrze, do momentu, kiedy prezydenckiej inspekcji poddano terenowego UAZa Patriot. Generał chciał pokazać Putinowi wnętrze pojazdu, ale gdy pociągnął za klamkę ta... została mu w ręce. Wojskowy, nie tracąc rezonu, wrzucił ją do wnętrza przez otwarte okno i zaczął szukać klamki po wewnętrznej stronie drzwi. Choć znajduje się ona w typowym miejscu, nie udało mu się jej odnaleźć, więc otworzył tylne drzwi, które już nie stawiały oporu.

Reklama

Rosyjskie media miały później wyjaśnić, że wcale nie był to przykład niskiej jakości wykonania rosyjskich terenówek, ale prezentacja ich zabezpieczeń. Mają one uniemożliwiać otwarcie drzwi, kiedy... silnik jest zgaszony. A ponieważ zabezpieczenie jest naprawdę dobre, zaś generał bardzo krzepki, próbę sił przegrało najsłabsze ogniwo, czyli klamka. Putin miał pochwalić generała za jego tężyznę fizyczną, ale stojący za nimi oficer wygląda na zaskoczonego - widać nie doceniał siły kolegi, albo nie został wtajemniczony w systemy zabezpieczeń stosowane w UAZach.

My jednak, po obejrzeniu nagrania z incydentu, stworzyliśmy alternatywne wyjaśnienie. Otóż, na filmie widać wyraźnie, że drzwi UAZa były zwyczajnie zamknięte. Dopiero po urwaniu klamki, ktoś stojący obok generała podniósł grzybek, odblokowujący drzwi. Tak czy inaczej - UAZ Patriot wygląda na dobrze zabezpieczony - jeśli podejmiemy próbę wtargnięcia do niego, wywołamy jedynie odruch obronny, czyli pozbycie się klamki. Rozwiązanie niewątpliwie inspirowane światem zwierząt. Sprytne.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony