Genialny w swej prostocie pomysł

W Internecie można sprawdzić przewidywany czas przejazdu między Skomielną Białą a Poroninem. To taka nowość, wprowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz pewną firmę z Poznania. Tylko przyklasnąć - cóż za genialny w swej prostocie i innowacyjności pomysł!

Zdjęcie

Korki na zakopiance /
Korki na zakopiance
/
Pokrywająca Polskę sieć nowoczesnych autostrad wciąż pozostaje bytem wirtualnym. Nowe miejskie szosoulice wkrótce po oddaniu do użytku nadają się do remontu. Modernizacja "zakopianki" ślimaczy się od lat i jej końca nie widać. Powiedzmy sobie szczerze - nie potrafimy budować dróg. Za to mamy zmyślnych informatyków i programistów. GDDKiA zmierza zatem w dobrym kierunku. Zamiast użerać się z góralami, którzy nie chcą, by nowa droga łącząca stolicę Podhala z resztą kraju przecinała ich ojcowiznę, zamiast wykłócać się z wykonawcami, wynajdującymi wciąż nowe wytłumaczenia dla opóźnień robót na kolejnych odcinkach "zakopianki", lepiej postawić na rzetelną informację. Nie pojedziesz szybciej, ale przynajmniej będziesz wiedział, ile czasu zabierze ci podróż. Aktualny czas przejazdu Kraków-Zakopane (jak rozumiemy, system po okresie pilotażowym zostanie rozszerzony na inne trasy) wynosi 7 godzin, 16 minut i 44 sekundy. Czas przejazdu może się zwiększyć lub zmniejszyć. GDDKiA serdecznie pozdrawia wszystkich kierowców...

Zdjęcie

Nowość wprowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych /j /poboczem.pl
Nowość wprowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych
/j /poboczem.pl
Jak czytamy na wspomnianej stronie www, "Oprócz standardowej funkcjonalności system umożliwia także m.in. rozpoznawanie kodu kraju, numerów ADR, wyznaczanie struktury ruchu tranzyt-lokalny". No właśnie, cokolwiek to znaczy...

Reklama

Człowiek dobrze poinformowany jest mniej nerwowy. Warto zatem pójść dalej. Brakuje pieniędzy i zapału do łatania asfaltu? Dodajmy do map używanych w nawigacji samochodowej "funkcjonalność", polegającą na przekazywaniu kierowcom stale aktualizowanej wiedzy o dziurach, koleinach, wystających (lub zapadniętych - innej możliwości nie ma) studzienkach kanalizacyjnych itp.

Zdjęcie

Nowość wprowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych /j /poboczem.pl
Nowość wprowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych
/j /poboczem.pl
Wiadomością o przekazaniu do eksploatacji sześciokilometrowego kawałka autostrady świata nie zadziwimy. Wprowadzeniem satelitarnego systemu monitoringu, ostrzegającego przed zalegającymi na drogach pijakami - na pewno.

Jeżeli i Ty masz ciekawe "motoryzacyjne" spostrzeżenia przyślij je nam. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

***

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

***

Zobacz na filmie, co potrafi nowe Poboczem.pl!

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl
Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony