Gonili motocyklistę. I strasznie ryzykowali życiem swoim i innych

Gdyby miał prawo jazdy za swoją szarżę krajową "siódemką" zebrałby 79 punktów karnych. Nieobliczalny 23-latek został zatrzymany przez policjantów z Szydłowca w województwie mazowieckim. Wszystko zostało zarejestrowane na kamerze. Teraz mężczyzna musi liczyć się z tym, że przez najbliższe kilka lat uprawnień do kierowania pojazdami nie zdobędzie.

Zdjęcie

W trakcie szaleńczej jazdy motocyklisty kierowca policyjnego radiowozu sporo ryzykował /
W trakcie szaleńczej jazdy motocyklisty kierowca policyjnego radiowozu sporo ryzykował
/
Policjanci patrolujący krajową "siódemkę" nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zauważyli motocyklistę, który tuż przed funkcjonariuszami przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na motocyklu, który nie miał tablic rejestracyjnych, siedział także pasażer.

Funkcjonariusze chcieli zatrzymać motocyklistę, ale kierowca zaczął uciekać w kierunku Radomia.  W trakcie szaleńczej jazdy 23-latek kilka razy przekraczał podwójną ciągłą, nie zatrzymał się na skrzyżowaniach, wyprzedzał samochody prawą stroną. Pędził ponad 140 kilometrów na godzinę.  

Reklama

W końcu w zatrzymaniu pirata pomogli inni kierowcy. Przez CB skontaktowali się z policjantami i na ich prośbę spowolnili motocyklistę, blokując mu drogę.  W miejscowości Kuźnia motocykl zjechał z drogi, nie zapanował nad maszyną i wywrócił się. Kierowca oraz pasażer zdołali wstać i zaczęli uciekać pieszo. Po chwili zostali zatrzymani.   

Jak się okazało, motor prowadził 23-letni mieszkaniec gminy Jastrząb, pasażerem był dwudziestoparoletni kolega. Kierowca nie miał prawa jazdy, a motor kawasaki - badań technicznych. Nie był ani ubezpieczony, ani zarejestrowany.  

To, co w czasie 11-kilometrowej jazdy krajową "siódemką" zarejestrowała policyjna kamera, pozwoliłoby na ukaranie kierowcy 79 punktami karnymi.

Finał ucieczki będzie miał miejsce w sądzie. Policjanci będą chcieli, żeby sąd nałożył na mężczyznę kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. 

Pościg za szalonym motocyklistą /Policja


 

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Poboczem.pl/RMF

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony