Hak, zabójca chłodnic

Spacerując w święta po mieście zwróciłem uwagę na samochody z dziwnymi otworami lub wgnieceniami w różnych częściach nadwozia.

Zdjęcie

  Wszystkiemu są winne haki holownicze
Te auta, to nieszczęśliwe ofiary haków holowniczych. Może byśmy wspólnymi siłami znaleźli rozwiązanie tego "hakowego" problemu?

W swojej karierze kierowcy dwukrotnie popchnąłem pojazdy przede mną, jak i również wielokrotnie zostałem popchnięty. Każda z tych nieprzyjemnych sytuacji kończyła się wyjściem z pojazdu i wspólnymi oględzinami zderzaków. Po wymianie charakterystycznych dla naszego społeczeństwa "uprzejmości", rozjeżdżaliśmy się każdy w swoją stronę, bo nasze ukochane auta nie nosiły żadnych oznak owej "ocierki". Niestety, nie wszyscy mają tyle szczęścia, co ja i ich kontakt z poprzedzającym pojazdem kończy się połamaniem zderzaka lub nawet uszkodzeniem chłodnicy. Wszystkiemu są winne haki holownicze.

Reklama

Nie mam pojęcia, jak ta sprawa jest uregulowana w innych krajach, ale na zachodzie Europy nie widziałem pojazdów bez przyczepki, poruszających się z hakiem wystającym poza obrys zderzaka. Wiem też, że konstrukcje haków dostępnych w sklepach motoryzacyjnych umożliwiają prosty demontaż samej końcówki haka, w przypadku gdy z niego nie korzystamy i równie proste jej założenie w celu podpięcia przyczepki. Dlaczego więc wielu kierowców jeździ z tym "zabójcą" chłodnic? Czy nie należy wprowadzić przepisów, które zakazywałyby poruszania się z hakiem bez podpiętej przyczepki (uchwytu rowerowego itp.)? Czy dzięki takim regulacjom nie zaoszczędzilibyśmy na ubezpieczeniach? A może wszyscy powinniśmy "orurować" nasze fury?

Imię i nazwisko znane redakcji POBOCZEM.PL

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony