HIT - nawigacja dla drogowych "sierotek"?

Polskich kierowców podzielić można na kilka kategorii. Mamy np. szybkich i wściekłych mistrzów prostej, "tirowców", słodkie niewiasty z dużym biustem i próżnią między uszami czy absolutny postrach dróg - tzw. "kapeluszników".

Zdjęcie

   
   

W przeciwieństwie do trzech pierwszych grup, ci ostatni, na szczęście, zazwyczaj zdają sobie sprawę z własnej ułomności. Ich wychuchana felicia czy tico wyjeżdża z garażu tylko wówczas, gdy naprawdę nie ma już innej możliwości - np. gdy MPK zniesie nagle zniżki dla kombatantów lub PKS odwoła kurs do Lichenia.

Biedny kierowca staje wówczas przed życiowym wyzwaniem - nie dość że musi ruszać, skręcać, zmieniać biegi i starać się niczego nie staranować, to jeszcze często przychodzi jechać mu trasą, której nie zna. W takich okolicznościach bardzo łatwo o chwilę nieuwagi, która - w najlepszym przypadku - skończy się pomyleniem drogi.

Reklama

Na szczęście, niedzielnym kierowcom z pomocą przyszedł producent jednej z najpopularniejszych w Polsce map do nawigacji samochodowej. Teraz oprócz takich tras jak: krótka, optymalna czy szybka, wnuczek będzie nam mógł ustawić w nawigacji opcję "trasa łatwa"!

To nie żart - twórcy mapy zapewniają, że algorytm wyboru trasy został specjalnie dostosowany dla potrzeb osób, które nie czują się za kierownicą zbyt pewnie. Program nie dość, że wybierze najkrótszą z możliwych dróg, zadba również o to, byśmy nie musieli wykonywać tak karkołomnych manewrów jak np. zawracanie czy... skręt w lewo. Co więcej, jeśli to tylko możliwe, mapa omija również ronda i wybiera drogi o najwyższej kategorii.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne dedykowane dla konkretnych grup kierowców mapy. Dla szybkich i wściekłych proponujemy wgrać zestaw gotowych wymówek odtwarzanych policjantom w razie kontroli, a kierowcom tirów przydałaby się zapewne mapa z bazą danych o parkingach, na których spotkać można wybrane (najlepiej na podstawie zdjęć!) panie z byłego bloku wschodniego.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony