Horror w Kępnie

Droga redakcjo. Chciałbym napisać do Was o pewnym fenomenie jaki od niedawna ma miejsce w małym powiatowym mieście. (*)

Zdjęcie

Kępno, ulica Sikorskiego
Kępno, ulica Sikorskiego
Kępno - miasto powiatowe liczące około 30 do 35 tys. mieszkańców. Przez miasto przebiegają dwie krajowe drogi - nr 8 (odcinek Wrocław - Warszawa) i nr 11(Poznań-Katowice). Droga nr 8 ma obwodnicę, która niedawno została wyremontowana i odciąża nieco ruch w mieście, dodatkowo planowana jest budowa drogi S8 przez okoliczne wsie co odciąży miasto jeszcze bardziej.

Natomiast droga nr 11 obwodnicy nie ma i nie wiadomo kiedy ona powstanie. Ale w czym rzecz.

Reklama

Odkąd wyremontowali w centrum jedno z główniejszych skrzyżowań i od nowa zsynchronizowali światła rozpoczął się horror. Żeby przejechać z centrum na przedmieście w godzinach szczytu potrzeba około godziny (dystans około 1,5km). Spowodowane jest to w dużej mierze tym, że samochody ciężarowe, które muszą zjechać z drogi nr 8 na 11 i odwrotnie, przejeżdżają praktycznie przez centrum miasta.

Co ciekawsze, kiedy wyłączą światła ruch po jakimś czasie upłynnia się. Dzisiaj będąc w pracy słuchałem w lokalnym radiu audycji na ten temat która została wyemitowana dlatego, że kierowcy TIR-ów zaczęli się umawiać przez CB radio na temat zablokowania miasta. Było nawet jakieś spotkanie z Dyrektorem Poznańskiego Zarządu Dróg i Autostrad i ten Pan na pytanie "Kiedy będzie obwodnica drogi nr 11?" odpowiedział: "Jak będzie to będzie, kiedy puścimy na niej ruch to wtedy będzie".

Dodał też, że "musicie się Państwo przyzwyczaić do korków." To są jawne kpiny!! Żeby w tak małym mieście nie dało się swobodnie poruszać samochodem? Przecież jeszcze rok temu też nie było obwodnicy 11-stki a ruch odbywał się w miarę płynnie.

Trzeba coś z tym zrobić, przecież ludzie którzy mają po kilka kilometrów do pracy nie powinni codziennie wracać do domu godzinę stojąc w korku kiedy ich kolegom poruszającym się na rowerach ta sama trasa zajmuje 20 minut.

(*) - List od niezalogowanego użytkownika (speedziorek)

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony