Idioci na naszych drogach

Stare przysłowie mówi, że "głupich nie sieją, sami się rodzą". Śledząc policyjne doniesienia z dróg nie sposób nie zgodzić się z tym twierdzeniem. Oto kilka "kwiatków" zaledwie z dwóch ostatnich dni!

Zdjęcie

/poboczem.pl
O wyjątkowym pechu może mówić zatrzymany wczoraj przez włodawską policję kierowca mercedesa. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli pojazd, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. W wyniku przeprowadzonej kontroli okazało się, że jego kierowca nie posiada ani dokumentów wozu, ani prawa jazdy.

Idiota na radiowozie

Zamieszczając niedawno materiał o wentylach, które jeden z klientów warsztatu oponiarskiego zamontował sobie w oponach sądziliśmy, że w kategorii głupota roku nic nie jest go już w stanie przebić. Cóż, byliśmy w błędzie... czytaj więcej

Gdy policjant poinformował kierowcę o grożących mu konsekwencjach, ten wyciągnął z kieszeni 100 zł w nadziei, że "załatwi" to sprawę. Niestety, nie załatwiło... Policjanci wyczuli też od niego woń alkoholu - badanie alkomatem dało wynik 0,7 promila. Kierowca został więc przewieziony na komisariat, gdzie po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że od dłuższego czasu poszukiwany jest przez policję i prokuraturę. Za samo prowadzenie pod wpływem alkoholu i próbę "wręczenia korzyści majątkowej" policjantowi grozi mu do 10 lat więzienia.

Reklama

***

220 km/h w terenie zabudowanym

Jak szybko można poruszać w terenie zabudowanym? czytaj więcej

Wczoraj w Lublinie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem 40-letniego mężczyznę. Badanie na zawartość alkoholu dało wynik przekraczający 3 promile. Pijana była również pasażerka auta. 44-latka miała blisko 3,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowao w samochodzie policjanci odnaleźli alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kierowca nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów pojazdów. Pijana para zatrzymana została w policyjnym areszcie.

***

Idiota w golfie

Głupota nie ma granic. Udowodnił to pewien dwudziestolatek. Za swój wyczyn trafia na "pobocze"... Ale to nie jedyna kara, jaka go spotkała :) czytaj więcej

Ostatniej doby na drogach tylko województwa lubelskiego zatrzymano 37 nietrzeźwych kierujących. Najliczniejszą grupę stanowiły osoby bezrobotne - 17. Ponadto zatrzymano 4 rolników, 2 ślusarzy, 2 emerytów, palacza, kolejarza, mechanika, pracownika fizycznego, hydraulika i rencistę. Co ciekawe, aż 4 zatrzymanych okazało się być... zawodowymi kierowcami.

***

Traumę przeżyła też pewna obywatelka Jeleniej Góry, która jak to w wypadku kobiet bywa, trochę za bardzo spieszyła się do fryzjera. Niestety prowadzona przez nią skoda fabia na jednej z ulic uderzyła w słup, po czym dachowała. Powszechnie wiadomo, że kobiety są w stanie dużo zaryzykować dla wyglądu. Tym razem nie chodziło jednak o nową fryzurę prowadzącej skodę damy, bowiem pani spieszyła do fryzjera ze swoim... ukochanym terierem... Niestety, po wypadku samochód nie nadawał się do dalszej jazdy. Kierująca też - funkcjonariusze stwierdzili u niej ponad 3 promile alkoholu we krwi.

***

Złapała mnie policja. Za co?

Redakcjo. Wysyłam wam film jaki otrzymałem od policji (mam tam kuzyna). czytaj więcej

Wczoraj kilka minut przed godziną 11.00. pełniący służbę na drodze nr 22 w miejscowości Czarlin policjanci próbowali zatrzymać do kontroli skodę favorit. Kierowca na widok zatrzymującego go policjanta zamiast zjechać na pobocze wcisnął gaz "do dechy" i zaczął uciekać. Pościg był krótki. Zatrzymany 25-letni mieszkaniec Wejherowa okazał się kompletnie pijany. Alkomat wykazał ponad 2 promile. Ustalono również, że kierowca już w roku 2007 stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwym.

W samochodzie podróżowały jeszcze dwie osoby. U jednej z nich, 25-letniego Przemysława D. policjanci znaleźli kradziony telefon komórkowy.

***

Policjanci z Gostynia zatrzymali mężczyznę, który w nocy 30 maja, na drodze w gminie Borek Wlkp. rozłożył... kamienie polne. Na przeszkodę najechał samochód, przewracając się na bok. Auto nadaje się wyłącznie do kasacji, na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało.

Sprawcą okazał się 22-letni Tobiasz H., mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Wyjaśnił, że motywem jego działania były nieporozumienia towarzyskie. Chciał spowodować wypadek i dlatego rozłożył kamienie na drodze. Nie przemyślał swojego zachowania, działał emocjonalnie, w ogóle nie brał pod uwagę tego, że drogą może jechać ktoś inny niż obiekt jego "zemsty". Sprawcy grozi kara do 8 lat więzienia.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony