Instrukcja pozbycia się złomu

Zdjęcie

/poboczem.pl
Oto instrukcja dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy chcą pozbyć się starego samochodu, a nie mają zamiaru płacić sporych kwot za recykling. (*)

Umów się z kilkoma kolegami, którzy mają podobny problem. Wymyśl nazwę dla swojej eskapady. Aby uatrakcyjnić swój leciwy pojazd pomaluj go sprayem, jakoś udekoruj lub po prostu zdrap lakier.

Reklama

Bawmy się, Polak posprząta!

Ostatnio w Krakowie zaobserwować można było dziwne drogowe zjawisko. W mieście pojawiły się niecodziennie, by nie powiedzieć paskudnie, wymalowane samochody, z kierownicami po prawej stronie. czytaj więcej

Auta gotowe? Ok. Ruszaj do Polski. Przy okazji zwiedzisz kawałek Europy, pobawisz się i powygłupiasz. Bo Twoje auto na pewno wzbudzi sensację na drogach. Oczywiście nie musisz obawiać się jakiejkolwiek kontroli na granicach. Podobnie jak nie obawiają się tego niemieckie ciężarówki przywożące do naszego kraju setki ton śmieci, odpadów komunalnych itp.

Dobra. Dotarłeś do Krakowa. Piękne miasto. Masa zabytków. Radzimy podjechać pod Zamek Królewski zwany Wawelem. Nie przejmuj się zakazem ruchu. Żaden strażnik miejski czy policjant nie zwróci ci uwagi. Bo po pierwsze masz dziwne auto - pomyślną zapewne, że jakiś film jest kręcony. A po drugie (i zdecydowanie bardziej prawdopodobne): stróże porządku w Polsce nie znają żadnego języka obcego, więc na wszelki wypadek nie interesują się obcojęzycznymi turystami.

Ok. Kraków oglądnięty, nocne kluby tudzież, czas wracać. Samochodem? Oczywiście, że nie. Samolotem. Tanie linie lotnicze to genialny pomysł.

Ale co zrobić z tym dziwacznie udekorowanym samochodem? Nic trudnego. Wraz z kolegami, którzy mają także dość swoich aut zamów lawetę, zapakujcie na nią swoje auta, a jej kierowca będzie wiedział już co z nimi zrobić. Po prostu zawiezie je gdzieś na złomowisko i na pewno zarobi jeszcze na tym.

Albo postawi na jakimś samochodowym parkingu i tam, rozkradane lusterko po lusterku dokończą swojego żywota? Zresztą wszystko jedno co z nimi się stanie.

To już nie będzie twój problem. (*) - list do redakcji.

PS. Samochody opisywane w tym liście pojawiły sie w Krakowie w ramach imprezy o nazwie Rally Ramshackle Krakow.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony