Jak chcą, niech się zabijają

Piątek, 30 kwietnia 2010 (13:11)

Z nieustalonych przyczyn doszło do zderzenia... Policja prosi świadków zdarzenia...

Zdjęcie

  BMW uderzyło w sygnalizator i latarnię a następnie pojazd zapaliło się
  BMW uderzyło w sygnalizator i latarnię a następnie pojazd zapaliło się
Pewnie po jakimś czasie okaże się, że do wypadku (jego opis znajdziesz TUTAJ) doszło, jak zawsze, wskutek "niedostosowania prędkości", tymczasem sprawa wydaje się całkiem jednoznaczna. Dwie starszawe beemki, za to kierowcy młodzi - w wieku 20 i 21 lat. Komentujący ten tragiczny incydent internauci nie mają wątpliwości - to efekt wyścigów na 1/4 mili, urządzanych na świeżo wyremontowanej, prostej ulicy. Wyścigów, które są plagą wielu polskich miast i zbierają krwawe żniwo wśród uczestników.

Łódzka policja próbowała zaradzić złu, patronując legalnym imprezom tego typu, organizowantym z pełnym zabezpieczeniem,. Ale co to za frajda ścigać się pod okiem "psów"? Dlatego, jak widać, ostre, nielegalne ściganie nadal jest wśród małolatów (małolatów w sensie dojrzałości psychicznej, poczucia odpowiedzialności, a nie daty urodzenia) w modzie. A że w trakcie takich szaleństw można stracić życie? Cóż, zdaniem uczestników pewnie to tylko dodaje zabawie pieprzu.

Zdjęcie

  Policjanci wyjaśniają dopiero okoliczności wypadku /PAP
  Policjanci wyjaśniają dopiero okoliczności wypadku
/PAP

Reklama

Można rzec - ich sprawa, chcą, niech się zabijają. Sęk w tym, że niekiedy udaje im się jednak przeżyć. A wtedy koszty leczenia i późniejszego utrzymania niezdolnych do samodzielnej egzystencji, zmądrzałych poniewczasie, głupców, spada na resztę społeczeństwa.

I jeszcze jedno: ofiarami nielegalnych wyścigów bywają również ludzie zupełnie przypadkowi. Tacy, którzy po prostu mieli pecha, znaleźli się w niewłaściwym czasie i w niewłaściwym miejscu. Czy do tej grupy należał właśnie nieszczęsny kierowca forda sierry?

O tym tragicznym wypadku przeczytaszTUTAJ

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem