Jak przejechać na czerwonym nie łamiąc przepisów (prawie)

Bardzo pomysłowy, choć nieco ryzykowny sposób, na przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, "niemal" zgodnie z prawem.

Zdjęcie

Volkswagen Passat wykonuje bardzo pomysłowy manewr /
Volkswagen Passat wykonuje bardzo pomysłowy manewr
/

Przejeżdżanie przez skrzyżowanie na "późnym pomarańczowym" należy do bardzo poważnych i niestety często popełnianych wykroczeń. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć jak duże zagrożenie niesie ze sobą takie zachowanie.

Coraz częściej więc można spotkać zamontowane obok sygnalizatorów kamery, których zadaniem jest rejestrowanie tego typu wykroczeń. Nie podoba się to jednak wielu kierowcom, którzy "wiedzą lepiej", kiedy przejazd przez skrzyżowanie jest niebezpieczny, a kiedy nie.

Reklama

Sposób na to znalazł pewien kierowca Volkswagena Passata, który bardzo sprytnie omija czerwone światło. Kiedy jadący na wprost mają czerwone, zapalone jest zielone światło do skrętu w lewo. Passat najpierw jedzie więc pasem do skrętu w lewo, dzięki czemu unika zarejestrowania przez kamery, a następnie odbija w prawo, aby kontynuować jazdę na wprost. Warto przy okazji zauważyć, że nie przejeżdża przy tym przez żadną ciągłą linię. Prawda, że pomysłowo? A do tego "niemal" zgodnie z prawem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony