Jak zmieścić porsche do windy

Nie Genewę i nie Frankfurt, ale... chiński Szanghaj wybrało Porsche na miejsce światowej premiery swojego najnowszego modelu, czyli panamery.

Zdjęcie

/
Trzeba przyznać, że była to premiera w wielkim stylu. Objęła prezentację samochodu w położonej najwyżej na świecie sali konferencyjnej. Znajduje się ona na 94. piętrze (425 metrów nad ziemią!) mierzącego 492 metry Shanghai World Financial Centre.

Zdjęcie

/
Jak się okazało wyekspediowanie potężnego samochodu na taką wysokość nie było prostym przedsięwzięciem. Mierząca niemal pięć metrów limuzyna nie zmieściła się do windy towarowej, tym bardziej nie dało się jej wynieść po schodach. Transport "od góry" również odpadał ze względu na "nieco" przeszkadzający dach Centrum Finansowego.

Reklama

Zdjęcie

/
Ostatecznie sprytni Chińczycy znaleźli sposób - porsche pojechało windą umieszczone... pionowo! Całe szczęście, że winda okazała się wystarczająco wysoka...

Redakcja Poboczem.PL jest zgodna, że zabrakło kropki nad i. Gdyby porsche pokonało drogę powrotną w locie swobodnym, to cały świat usłyszałby o chińskiej premierze niemieckiego samochodu...

Shanghai World Financial Centre to drugi najwyższy budynek świata. Oddany do użytku jesienią zeszłego roku ustępuje jedynie mierzącemu 509 metrów Taipei 101, a przewyższa m.in. słynne Petronas Towers (452 m).

Porsche panamera na filmie

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony