Jedna droga, wielu szeryfów

Nie od dziś wiadomo, że polskie drogi pełne są samozwańczych stróżów porządku. Oto zaskakujący przykład pokazujący, że na niektórych odcinkach chyba pełnią oni warty!

Zdjęcie

Co ciekawe, wszyscy szeryfowie na tym odcinku S7, jeżdżą Volkswagenami Passatami /
Co ciekawe, wszyscy szeryfowie na tym odcinku S7, jeżdżą Volkswagenami Passatami
/

Droga krajowa S7 - jedzie nią większość osób, która chce dostać się z Warszawy do Krakowa. Jej częścią jest droga ekspresowa, będąca również obwodnicą Kielc, która kończy się w dość zaskakujący sposób. Najpierw jest podjazd pod górę, na szczycie trzeba odbić w prawo, a później mamy długi prosty odcinek prowadzący w dół, kończący się zwężeniem do jednego pasa.

Odpowiednio wcześniej znajdują się znaki informujące o końcu drogi ekspresowej, ale wielu kierowców nadal jedzie z dość dużą prędkością i, jeśli nie znają trasy, mogą być zaskoczeni nietypowym poprowadzeniem dalszej części drogi. Niestety, ze względu na późniejsze zwężenie, a także znajdujące się za nim skrzyżowanie oraz przejście dla pieszych, łatwo tu o spowolnienie ruchu, a nawet niewielki korek. Tym ważniejsze jest, aby korzystać z obu pasów do końca i uniknąć sytuacji, w której ktoś wjedzie z dużą prędkością na wspomniane wzniesienie i "nadzieje się" na stojące tuż za nim auta.

Reklama

Niedawno mieliśmy okazję jechać tą drogą i okazało się, że niestety polscy kierowcy nadal uważają korzystanie ze wszystkich dostępnych pasów za "cwaniakowanie". Z tego też powodu na prawym pasie zrobił się korek, a tym czasem lewy, który ciągnął się jeszcze przez około 800 m (!) pozostawał pusty. Cóż było robić - zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem, kontynuowaliśmy jazdę lewym pasem. I wtedy pojawił się on - szeryf. Tak na początku sądziliśmy, ponieważ jechał okrakiem, między dwoma pasami. Musiał to być jednak nie szeryf, ale jego zastępca lub stażysta, ponieważ blokował dwa pasy jakby bez przekonania, dzięki czemu mogliśmy bezpiecznie koło niego przejechać.

Okazuje się jednak, że na tym odcinku drogi działa wielu szeryfów i to mających znacznie większe doświadczenie. Zobaczcie sami.

Szeryf na S7 koło Kielc

Drugi szeryf na S7 koło Kielc

Powyższy materiał wideo został przekazany - zarówno przez redakcję, jak i czytelników - do kieleckiej policji. Rolą funkcjonariuszy będzie teraz wystawienie mandatów. Obu kierowcom za blokowanie pasa ruchu, a jednemu dodatkowo za zajmowanie więcej niż jednego pasa ruchu.

Warto dodać, że od jazda "na suwak" w wielu krajach europejskich jest wręcz narzucona przez przepisy, niezależnie od zakazu blokowania pasa ruchu. Do krajów tych dołączyła ostatnio Belgia, gdzie od 1 marca za niestosowanie się do zasady jazdy "na suwak" kierowca może otrzymać mandat w wysokości 55 euro.

Zdjęcie

Różnice w zachowaniu kierowców w Polsce i na świecie /
Różnice w zachowaniu kierowców w Polsce i na świecie
/

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony