Jesteś drogowym donosicielem? To nie wstyd!

Coraz większa liczba osób decyduje się na zamontowanie w swoim samochodzie kamerki, pozwalającej rejestrować drogowe wyczyny innych kierowców.

Zdjęcie

. /
.
/

Jazda po Polsce wciąż nie należy do przyjemności, w razie stłuczki lub wypadku materiał filmowy zarejestrowany przez kamerę pozwala rozwiać wątpliwości, co do sprawcy zdarzenia.

Od kiedy pokładowe rejestratory zyskały na popularności, filmiki z mrożącymi krew w żyłach wyczynami piratów trafiają nie tylko do Internetu. Wielu kierowców decyduje się udostępnić swoje nagrania policji.

Reklama

Poniżej prezentujemy materiał, jaki zarejestrowała kamera zamontowana w samochodzie jednej z mieszkanek powiatu leszczyńskiego. Widać na nim, jak kierowca ciężarówki, nie zważając na opady deszczu i bliskość skrzyżowania, wyprzedza kolumnę aut zmuszając jadące z przeciwka pojazdy do zatrzymania się na poboczu.

Kobieta zbulwersowana graniczącym z głupotą zachowaniem kierowcy ciężarowej Scanii zdecydowała się zgłosić sprawę stróżom prawa. Dzięki nagraniu funkcjonariusze szybko zidentyfikowali kierowcę - 30-latek z Włoszakowic ukarany został mandatem w wysokości 750 zł, do jego "konta" dopisano 11 punktów karnych.

Drogowe "donosicielstwo" to w Polsce stosunkowo nowe zjawisko. Przez wiele lat panowało w naszym kraju społeczne przyzwolenie na łamanie przepisów ruchu drogowego czy siadanie za kierownica po kilku głębszych.

Na szczęście, od kiedy Polacy zaczęli coraz śmielej zapuszczać się swoimi samochodami zagranicę, poziom tolerancji dla głupoty za kierownicą systematycznie maleje. Dyżurni policji każdego dnia otrzymują dziesiątki zgłoszeń o pojazdach poruszających się po drodze "wężykiem", właściciele flot często decydują się na oklejenie swoich pojazdów numerami telefonów, na które zgłaszać można niebezpieczne zachowania kierowców.

Oczywiście nie brakuje osób, które każda formę donosicielstwa traktują, jaki powód do wstydu. Pamiętajmy jednak, że w przypadku piratów drogowych, telefon na policję może uratować komuś życie...

Duży może więcej /poboczem.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony