Kierowca celowo potrącił motocyklistów!

Podłość i głupota ludzka bywa doprawdy zadziwiająca, czego przykład można zobaczyć na dość drastycznym filmie nagranym przez znajomego poszkodowanych.

Zdjęcie

Moment zderzenia motocykla z samochodem /
Moment zderzenia motocykla z samochodem
/

Pewna niechęć kierowców do motocyklistów, która zwykle jest odwzajemniana, wydaje się być czymś uniwersalnym i obecnym bez względu na kraj. Kierowcy mają zwykle pretensje do motocyklistów, że ci jeżdżą zbyt szybko i niebezpiecznie, a motocykliści, że kierowcy nie zwracają na nich uwagi i prowokują niebezpieczne sytuacje.

Właśnie ta niechęć, a także dobrze znane u nas zamiłowanie do "szeryfowania", poprzez uniemożliwianie innym użytkownikom dróg wykonywania manewrów według "szeryfa" niewłaściwych, była powodem sytuacji widocznej na poniższym filmie.

Reklama

Został on zarejestrowany przez motocyklistę jadącym za znajomymi, którzy podróżowali drugim jednośladem. Postanowili oni wyprzedzić kilka samochodów, pomimo podwójnej ciągłej linii. Zrobili to jednak dopiero wtedy, kiedy z naprzeciwka nic nie jechało, a do tego poruszali się prostym fragmentem drogi, na którym nie było skrzyżowań, a jedynie dojazd z polnej drogi. Nie zmienia to faktu, że popełnili w ten sposób wykroczenie, ale trudno w tym manewrze doszukać się powodowania zagrożenia w ruchu.

Takie wybiórcze stosowanie się do przepisów często zarzucają kierowcy motocyklistom, a mężczyzna kierujący jednym z wyprzedzanych samochodów najwyraźniej był na to szczególnie wyczulony. Widząc więc zbliżający się jednoślad, postanowił zablokować mu drogę. Wykazał się przy tym niestety nie tylko głupotą, ale zupełnym brakiem wyobraźni - jadący znacznie szybciej od niego motocyklista zwyczajnie nie zdążył zareagować na ten niespodziewany manewr. Widać, że rozpoczął hamowanie, ale miał zwyczajnie zbyt mało miejsca i w efekcie uderzył w samochód, a następnie motocyklista i jego towarzyszka upadli na asfalt.

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Kto według ciebie jest głównym winnym tego wypadku?

  • 75%
  • 12%
  • 13%
głosów: 411

Na pierwszy rzut oka nie odnieśli oni raczej poważnych obrażeń - jedynie stłuczenia i obtarcia (nie mieli na sobie niestety ubrań ochronnych). Tym jednak, co szokuje chyba najbardziej, jest reakcja kierowcy, który spowodował wypadek. Kiedy znajomy poszkodowanych podszedł do niego mówiąc, że celowo doprowadził do zderzenia, ten odparł jedynie "Nic mnie to nie obchodzi". Powtarza to jak mantrę w odpowiedzi na zarzuty i informację, że całe zajście zostało zarejestrowane przez kamerę na kasku towarzysza poszkodowanych. Mówi też, że przecież kierujący motocyklem przekroczył podwójną linię ciągłą. W pewnym momencie dodaje, że "użądliła go osa", co brzmi jak kiepska wymówka, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego obojętność i brak zainteresowania stanem ofiar jego głupoty.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony