Kierowca Nissana Qashqaia zachowuje się, jakby nie umiał jeździć

Przykład tego, że niezdecydowany i nieporadny kierowca może być sporym zagrożeniem na drodze.

Zdjęcie

Kierowca tego Nissana należy do wyjątkowo "niedzielnych" /
Kierowca tego Nissana należy do wyjątkowo "niedzielnych"
/

Dużo się mówi o tym, że prędkość zabija i nie ma nic gorszego, niż szybko jeżdżący kierowca. Czasami mamy jednak wrażenie, że ktoś jeżdżący dynamicznie, pewnie i zdecydowanie, czasami przekraczając przy tym dozwoloną prędkość, wcale nie jest większym zagrożeniem, od tak zwanego niedzielnego kierowcy.

Z pewnością spotkaliście się z kimś takim - jedzie grubo poniżej dozwolonego limitu, nie jest pewien kiedy ma pierwszeństwo i ogólnie zachowuje się tak, że macie ochotę wyprzedzić go nawet na zakazie.

Reklama

Takim właśnie przypadkiem jest kierowca Nissana Qashqaia z poniższego filmiku. Włącza się on do ruchu na drodze dwupasmowej, na której najpewniej można jechać 100 km/h i ma do dyspozycji krótki pas rozbiegowy. Nie dość jednak, że robi to nad wyraz powolnie i ślamazarnie, zmuszając auto z kamerą do mocnego hamowania, to jeszcze nie przejawia on chęci do przyspieszenia i dostosowania swojej prędkości do innych aut. Co więcej, zaczyna zwalniać! A następnie podejmuje chyba nieśmiałe próby zmiany pasa na lewy, przekraczając linię pasy oddzielającą, nie pozwalając kierowcy za nim jadącemu, na wyprzedzenie go.

Zazwyczaj takie zachowanie wynika ze złośliwości, albo chęci "odegrania się", ale przecież obaj kierowcy dopiero spotkali się na drodze. Trudno więc wytłumaczyć inaczej, ten osobliwy styl jazdy, jak brakiem znajomości podstawowych zasad zachowania na drodze.

Kierowca Nissana nie potrafi jeździć?

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony