Kierowca pasażera (nie pasażerkę) trzymał na kolanach

Praca policjantów, jak sami przyznają, obfituje w nietypowe sytuacje. Pomysłowość kierowców nie zna po prostu granic.

Zdjęcie

. / Fot. Szymon Blik /Reporter
.
/ Fot. Szymon Blik /Reporter

Prawdziwa przyjaźń i dwóch kierowców "na podwójnym gazie"

O tym, że prawdziwy przyjaciel jest gotowy na duże poświęcenia, przekonali się policjanci z woj. warmińsko-mazurskiego. Zaczęło się od tego, że zauważyli kierowcę jadącego toyotą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, który, widząc policję, zaczął uciekać.     

Po krótkim pościgu toyotę udało się zatrzymać. Zdumieni policjanci zobaczyli jednak za kierownicą nie jednego, a dwóch mężczyzn - 41-letni kierowca trzymał na kolanach 37-letniego pasażera. Mężczyźni w trakcie ucieczki próbowali zamienić się miejscami; uznali, że pasażer jest bardziej trzeźwy od kierowcy.

Reklama

Tak faktycznie było - 41-latek miał we krwi ponad 3 promile alkoholu, zaś jego kolega ... zaledwie 2 promile.     Kara - do 2 lat pozbawienia wolności i 10-letni zakaz kierowania pojazdami - grozi tylko kierowcy; przepisy nie przewidują sankcji dla pasażera za wskoczenie na kolana kierującemu pojazdem.      

Źrebak w Fiacie Uno

 

Zdjęcie

. /Policja
.
/Policja

O tym, że nawet w małym samochodzie można przewieźć wiele, przekonał w 2009 roku  policjantów rolnik ze Świątek (warmińsko-mazurskie).

Udoskonalając Fiata Uno, usunął tylną kanapę, co - z niejakim trudem - umożliwiło  zapakowanie do auta 120-kilogramowego źrebaka. I wyruszył z Warszawy do domu. Nie udało mu się jednak dotrzeć do celu, bo pod Olsztynem quasi ciężarówka odmówiła posłuszeństwa, a awarią zainteresował się patrol policji.    

Śrubokręt w stacyjce, a dwa luksusowe BMW w chłodni

Ta historia nie wyszła by na jaw, gdyby policjanci z Augustowa nie zauważyli śrubokrętu tkwiącego w stacyjce litewskiego TIR-a. Chłodnia jechała z Niemiec na Litwę, kierował nią 53-letni Litwin. Śrubokręt tkwił w stacyjce nie bez powodu; pojazd był skradziony w Niemczech.     

Zdjęcie

. /Policja
.
/Policja

"Dla zakamuflowania tego faktu obie części pojazdu miały przykręcone litewskie tablice rejestracyjne. Były to tablice od innych ciężarówek, ale tak dobrane, by zgadzała się marka" - relacjonuje Andrzej Baranowski z podlaskiej policji. Jak się okazało, litewskie tablice również były kradzione, a kierowca miał przy sobie komplet "dopasowanych" do tablic dokumentów.     Jeszcze ciekawsza była zawartość chłodni - dwa luksusowe bmw x5, również skradzione na terenie Niemiec. Wartość wszystkich skradzionych aut oszacowano na ponad milion złotych. Kierowca - Litwin będzie miał się z czego tłumaczyć.    

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony