Kierowca tira kontra BMW. Kto ma rację?

Kolejny przykład odwiecznej batalii na autostradach, pomiędzy kierowcami tirów i osobówek.

Zdjęcie

Kierowca BMW widocznie chciał się "zemścić" na kierowcy tira /
Kierowca BMW widocznie chciał się "zemścić" na kierowcy tira
/

Bądźmy szczerzy - kierowcy tirów nie mają łatwego życia. Muszą pokonywać ogromne odległości, spać zatrzymując się na przydrożnych parkingach i bardzo pilnować, aby nie przekroczyć, przewidywanego przez pracodawcę, terminu dostawy. Na drodze natomiast o opóźnienie nietrudno, a nadrobić go często nie ma jak. Czas pracy reguluje tachograf, a prędkość maksymalną wyznacza ogranicznik.

Często więc, właśnie chcąc nadrobić stracony w korku czas, kierowcy tirów dopuszczają się niebezpiecznego zachowania na drogach, na przykład wyprzedzając na jednopasmowej drodze auta osobowe. Bardzo powszechne jest także wyprzedzanie się tirów na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Tam akurat jest to bezpieczne, ale ponieważ różnica w prędkości między jednym i drugim pojazdem wynosi zwykle kilka kilometrów na godzinę, cały manewr potrafi trwać bardzo długo. Co utrudnia ruch i mocno denerwuje innych kierowców.

Reklama

Na poniższym wideo możemy zobaczyć taką właśnie sytuację - kierujący pojazdem ciężarowym postanowił wyprzedzić tira, co niestety chwilę mu zajęło. Nim jednak zdążył wrócić na swój pas, z prawej strony wyprzedziło go BMW serii 3, zajechało drogę i zaczęło hamować.

Czy kierowca niemieckiego kombi był poirytowany długim czasem wyprzedzania? A może jadący pojazdem z kamerką zrobił to, co niestety robią dość często kierowcy tirów - uznał, że nie może wiecznie czekać na wolny lewy pas i zjechał na niego, zmuszając szybko jadące BMW do ostrego hamowania?

Niebezpieczne zachowanie BMW na autostradzie

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony