Kierowca wysłał podziękowania policji za wystawienie mu mandatu!

Policjanci biorą czasem udział w nietypowych akcjach i pomagają ludziom, którzy nagle znaleźli się w trudnej dla nich sytuacji (szczególnie dużo jest opisów pomocy dotarcia rodzącym kobietom do szpitala) i nic dziwnego, że później otrzymują od nich szczere podziękowania. Tym razem wdzięczność obywatela policja zaskarbiła sobie... dając mu mandat.

Zdjęcie

/Piotr Jędzura /Reporter
/Piotr Jędzura /Reporter
Policjantka za kierownicą. To był prawdziwy thriller

Jakie wydarzenie wzbudziło największe emocje wśród zmotoryzowanych (i nie tylko) Polaków w końcu 2014 roku? Informacje o możliwych kolejnych obniżkach cen paliw? Ogłoszenie nowych planów budowy dróg w naszym pięknym, jakże szybko rozwijającym się kraju? A może zapowiadane, liczne zmiany w prawie? czytaj więcej

Nowotarska policja przyznaje, nierzadko spotyka się z kierowcami, którzy są sfrustrowani otrzymaniem mandatu i bywają niemili wobec policjantów. Tym razem zatrzymany przez dwie policjantki kierowca był spokojny, przyznał się do błędu i przyjął mandat. A później wysłał pisemne podziękowanie za przeprowadzoną kontrolę!

Jak podaje policja, w przesłanym mailu, kierowca napisał, że był bardzo zaskoczony, najpierw widokiem dwóch policjantek, a później ich profesjonalnym zachowaniem. Przyznaje, że przekroczył prędkość, więc spotkała go kara. Docenił spokój policjantek, przedstawienie faktów bez zbędnych komentarzy, profesjonalne nałożenie kary w sposób nie urągający obywatelowi, co jego zdaniem jest bardzo ważne. Wierzy w to, że policja ma właśnie taką "twarz"- miłą, odpowiedzialną i profesjonalną. Jednocześnie przyznał, że nie chciałby być ponownie zatrzymany przez policjantki, ponieważ jest mu po prostu wstyd. Na zakończenie życzył paniom policjantkom powodzenia w pracy i wiary w to co robią, a robią to naprawdę dobrze.

Reklama

Cieszymy się, że kierowca był zadowolony ze sposobu przeprowadzenia kontroli oraz że będzie teraz sumienniej przestrzegał przepisów (w obawie przed wstydem przy kolejnym zatrzymaniu). Przyłączamy się także do życzeń sukcesów w pracy dla policjantek. Jedno nas tylko zastanawia. Policja otrzymała podziękowanie za to, że funkcjonariuszki... nie były złośliwe. Że zatrzymanie było w pełni zasadne, a panie w żaden sposób zatrzymanemu nie "urągały".

Dlaczego ten kierowca uważał, że policjanci, mówiąc już ogólnie, są niemili, złośliwie komentują wykroczenie zatrzymanego i ogólnie zachowują się nieprofesjonalnie? Czy ten mężczyzna miał wcześniej jakieś nieprzyjemne sytuacje z policją? Funkcjonariuszami, którzy z niego szydzili i go obrażali? A może w jego otoczeniu panuje taka właśnie opinia na temat policjantów? Skoro mężczyzna był tak zaskoczony potraktowaniem w sposób nie tylko profesjonalny, ale po prostu cechujący ludzi wychowanych, że aż napisał list z podziękowaniami, to chyba jest coś na rzeczy?

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony