Kierowco, traktuj rowerzystów tak, jakbyś potraktował... konia

Miała być wielka kampania społeczna - skończyło się na wpadce. W Szkocji zakazana została reklama promująca bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.

Zdjęcie

Ostatnia scena reklamówki. Uśmiechnięta  rowerzystka nie ma na głowie kasku /
Ostatnia scena reklamówki. Uśmiechnięta rowerzystka nie ma na głowie kasku
/
Niezwykła reklama. Co autor miał na myśli?

​Bardzo lubimy reklamy samochodów, ale przyznajemy, że nie zawsze w pełni rozumiemy ich przekaz. Tak jest właśnie ze spotem, zachwalającym najnowszą toyotę auris. Spróbujmy przeanalizować to dzieło od strony formalnej i merytorycznej. czytaj więcej

Jej pomysłodawcy co prawda wykazali się dość abstrakcyjnym myśleniem, ale przy okazji również brakiem rozsądku.  Kierowco, traktuj rowerzystów tak, jakbyś potraktował na drodze... konia - brzmi główne hasło kampanii.

Teoretycznie w tym stwierdzeniu nie ma nic obraźliwego. Autorom spotu chodziło o to, że koń z uwagi na swoją wielkość budzi szacunek u kierowców i zmusza ich do ostrożnej jazdy.

Reklama

Na filmie widać rowerzystów w stajni, gdzie są szczotkowani, skaczą przez przeszkody i czyści im się podkowy. Urzędowi nadzorującemu rynek reklam w Szkocji nie spodobała się jednak ostatnia scena reklamówki. Uśmiechnięta  rowerzystka, która właśnie mija samochód, nie ma na głowie kasku. 

 To poważne przeoczanie - uznali eksperci. Dopóki ujęcie nie zostanie "poprawione" - kampania społeczna nie ma szans na to, żeby trafić do telewizji. 

Kierowco, traktuj rowerzystów tak, jak byś potraktował... konia /poboczem.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony